20-lat minęło! Rintal Polska obchodzi swój jubileusz

2014-07-07

Powstała jako firma trzech udziałowców zatrudniających osiem osób. Dziś to jeden z najbardziej uznanych graczy wśród polskich producentów schodów do wnętrz działających na skalę przemysłową. 11 salonów sprzedaży w kraju, ponad 100 punktów partnerskich, rozbudowana sieć handlowa, własne biuro projektowe, wzornicze oraz linia produkcyjna – to osiągnięcia zrealizowane przez Rintal Polska przez ostatnie 20 lat.

Firma Rintal Polska z siedzibą w Tczewie (województwo pomorskie) powstała w lipcu 1994 roku jako wynik ekspansji włoskiego producenta Rintal na rynki europejskie. Przedsiębiorstwo stanowi część Grupy Rintal International posiadającej przedstawicielstwa na całym świecie, zatrudniającej łącznie ponad 500 pracowników obsługujących 15 tysięcy zamówień rocznie.

Rintal Polska to najbardziej rozbudowana sieć dystrybucji wśród krajowych firm z branży – przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 100 pracowników, posiadające 11 salonów firmowych znajdujących się w największych miastach w Polsce (Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Bydgoszczy, Olsztynie, Lublinie). To ponad 100 punktów partnerskich rozmieszczonych we wszystkich województwach oraz sieć mobilnych doradców technicznych zajmujących się bezpłatnymi pomiarami oraz dostosowywaniem wybranych przez klientów projektów do posiadanych możliwości technologicznych. Wysokie udziały w rynku Rintal Polska zawdzięcza inwestycjom we własne biuro projektowe oraz wzornicze dzięki którym firma zajmuje się nie tylko produkcją włoskich projektów, ale również – realizacją własnych, autorskich rozwiązań.

„Made in Poland”

Projekty, które można znaleźć w portfolio Rinal Polska to połączenie szyku, dynamicznej formy oraz walorów funkcjonalnych zachowanych na najwyższym poziomie. Katalog produktowy to schody drewniane ,metalowe, zabiegowe, kręcone, spiralne, a także poręcze i obicia schodów betonowych. To zarówno modele o klasycznych liniach opartych na tradycyjnych konstrukcjach, jak i nowoczesne propozycje wykorzystujące elementy stalowe, szkła czy oświetlenie ledowe.

Projekty Rintal trudno nazwać masową produkcją, nie bez powodu producent wprowadza nie więcej niż dwie-trzy nowości rocznie. Nierzadko to modele dostępne wyłącznie na indywidualne zamówienie, co stanowi w Polsce 75% produkcji. Mimo że większość propozycji jest wynikiem twórczości włoskich architektów, w tym współpracy z jednym z największych biur projektowych na świecie - Giugiaro Architettura, na rynku pojawiają się także modele „made in Poland”. Przykładem są schody dywanowe Otto o finezyjnej konstrukcji opierającej się na stopniach i podstopniach. Propozycja ta najczęściej wykonywana jest z mozaiki bukowej oraz wzbogacana o wyrafinowane elementy wykończeniowe, jak balustrada ze szkła hartowanego czy stali nierdzewnej. Model realizowany jest na indywidualne zamówienie jako schody proste lub zabiegowe.

Aż trudno uwierzyć, że od momentu powstania Rintal Polska minęło 20 lat. Z firmy zatrudniającej kilka osób przekształciła się w przedsiębiorstwo wspierające zatrudnienie nie tylko w lokalnym Tczewie, ale także w innych regionach Polski, w których posiada oddziały firmowe i przedstawicielstwa handlowe.

Najważniejsze daty 40-letniej historii Grupy Rintal:

1974 - powstanie firmy Rintal we Włoszech
1980 - Rintal osiąga pozycję lidera w sektorze schodów zabiegowych oraz stalowych schodów spiralnych
1987 - powstanie modelu Knock opartego na opatentowanym systemie powtarzalnych modułów wykonanych ze stali nierdzewnej
1990 - powstanie modelu Araya, pierwszych zabiegowych schodów modułowych opartych na drewnianej konstrukcji
1994 - powstanie Rintal Polska z siedzibą w Tczewie, firma tworzy pierwszy oddział w Sopocie
2008 - powstanie modeli Prima Executive Line oraz Knock Wood jako wynik współpracy z Giugiaro Architettura
2011 - Rintal Polska organizuje ogólnopolski konkurs dla młodych architektów na projekt schodów do wnętrz
2014 - Rintal Polska świętuje 20-lecie istnienia, organizuje promocję „20 lat gwarancji na 20-lecie firmy”

Źródło: www.rintal.pl

Źródło: Zuzanna Szymańska

Aktualności

2015-06-09 11:05:00 | Komentarze: 1

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Zbliża się kolejna edycja jedynych w Polsce i cieszących się niesłabnącą popularnością Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Wydarzenie jak co roku połączone będzie z Międzynarodowymi Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Imprezy tematycznie ze sobą korespondują, dzięki czemu spektrum wystawców i odwiedzających będzie wyjątkowo szerokie. Na targi zapraszamy w dniach 6 i 7 października 2015r. do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Organizatorem tegorocznej edycji po raz pierwszy jest firma Targi w Krakowie – największy na południu kraju i czołowy w Polsce organizator targów i kongresów.

Przemysłowa wiosna w Expo Silesia – 3-5 marca 2015, Expo Silesia, Sosnowiec

FLEXICONE inteligentny konfigurator

Obudowa kominka – na co zwrócić uwagę?

Materiały do szybkiego wznoszenia ścian – bloczki silikatowe o dużych rozmiarach

Klasyka z błyskiem nowoczesności, czyli kolekcja ALASKA BLACK marki Nowodvorski Lighting

Konstrukcja stalowa białostockiej spalarni gotowa

Podłoga drewniana dla astmatyków i alergików

Duże korporacje stawiają na efektywne parki maszynowe

Szklane salony samochodowe – prestiż i elegancja światowych marek