20 – lecie firmy BOLIX

2011-03-04

Ponad 80 milionów metrów kwadratowych ocieplonych elewacji, blisko 100 innowacyjnych produktów w ofercie, 250 zatrudnionych pracowników i roczny obrót przekraczający 100 mln złotych. Firma Bolix obchodzi swoje 20-te urodziny.

Bolix to jeden z liderów wśród producentów materiałów budowlanych, specjalizujący się w wytwarzaniu systemów elewacyjnych. Rocznie, przy użyciu klejów, tynków czy farb marki Bolix wykańczanych jest ok. 4,5 mln metrów kwadratowych elewacji. Z udziałem ok. 10% rynku, firma zajmuje czołowe miejsce w segmencie systemów dociepleń w Polsce.
– Nasze ogromne doświadczenie w branży w widoczny sposób przekłada się na wysoką jakość produktów, które oferujemy klientom – mówi Maciej Korbasiewicz, Prezes Zarządu BOLIX S.A. - Nieustannie inwestujemy w nowe technologie, rozszerzamy ofertę o innowacyjne produkty i szukamy rozwiązań, które pozwalają dalej umacniać wysoką pozycję na polskim rynku producentów materiałów budowlanych. W tym roku do naszej oferty wprowadzamy nowatorskie systemy ociepleń o zwiększonej udarności BOLIX HD oraz nowy program, Renowacje. Liftingowi poddaliśmy również nasze logo i unowocześniliśmy stronę internetową WWW.bolix.pl, wprowadzając nowe aplikacje i programy służące pomocą klientom.

Zanim jednak Bolix stał się jednym z wiodących liderów na rynku, musiał przejść długą i niełatwą drogę.
Historia firmy sięga roku 1991. Wówczas powstała firma Erbak, produkująca pod marką Bolix. Właściciel firmy, Romuald Hałabuda rozpoczął produkcję tynków i zapraw na potrzeby własnej firmy wykonawczej. Jego produkty zostały docenione przez innych wykonawców, co stało się impulsem do masowej produkcji materiałów. Firma rozrastała się, a jej produkty zyskiwały coraz większą popularność, głównie ze względu na swoją wysoką jakość oraz innowacyjne rozwiązania. I tak po 10 latach jednoosobowa firma stała się spółką z o.o., przyjmując nazwę Bolix. Wraz z dalszym rozwojem przedsiębiorstwa przyszedł kolejny etap, którym było przekształcenie go w 2005 roku w spółkę akcyjną.

Nieustanne dążenie do ulepszania i poprawiania jakości produktów oraz ciężka praca laborantów sprawiły, że w 2007 roku TÜV Nord przyznał firmie Bolix Certyfikat ISO, który potwierdza wprowadzenie w firmie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Środowiskiem. W tym samym roku, oparte na styropianie, systemy ociepleń marki Bolix uzyskały także Europejską Aprobatę Techniczną (ETA).

Źródło: BOLIX

Aktualności

2015-06-09 11:05:00 | Komentarze: 1

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Zbliża się kolejna edycja jedynych w Polsce i cieszących się niesłabnącą popularnością Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Wydarzenie jak co roku połączone będzie z Międzynarodowymi Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Imprezy tematycznie ze sobą korespondują, dzięki czemu spektrum wystawców i odwiedzających będzie wyjątkowo szerokie. Na targi zapraszamy w dniach 6 i 7 października 2015r. do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Organizatorem tegorocznej edycji po raz pierwszy jest firma Targi w Krakowie – największy na południu kraju i czołowy w Polsce organizator targów i kongresów.

Przemysłowa wiosna w Expo Silesia – 3-5 marca 2015, Expo Silesia, Sosnowiec

FLEXICONE inteligentny konfigurator

Obudowa kominka – na co zwrócić uwagę?

Materiały do szybkiego wznoszenia ścian – bloczki silikatowe o dużych rozmiarach

Klasyka z błyskiem nowoczesności, czyli kolekcja ALASKA BLACK marki Nowodvorski Lighting

Konstrukcja stalowa białostockiej spalarni gotowa

Podłoga drewniana dla astmatyków i alergików

Duże korporacje stawiają na efektywne parki maszynowe

Szklane salony samochodowe – prestiż i elegancja światowych marek