Aluplast - Liderem Rynku 2007

2007-06-20

Już po raz czwarty miesięcznik branży okienno-drzwiowej "Forum Branżowe" wręczył tytuły Lidera Rynku 2007 dla największych firm działających w poszczególnych segmentach związanych z branżą stolarki otworowej. W prowadzonym pod patronatem Związku Polskie Okna i Drzwi rankingu wyróżniane są firmy osiągające najwyższe przychody ze sprzedaży.

W przeciwieństwie do wielu innych rankingów o tytułach decydują, więc faktyczne wyniki i pozycja rynkowa osiągnięta przez firmy. Tym bardziej miłe jest, że firma aluplast czwarty rok z rzędu otrzymała tytuł Lidera Rynku. Niezwykle miła atmosfera gali prowadzonej we wnętrzach Galerii Porczyńskich przez Zygmunta Hajzera miała jeszcze jeden miły akcent, jakim był jubileusz 50 -tego wydania "Forum Branżowego". Otrzymane wyróżnienie jest podsumowaniem niezwykle udanego dla aluplastu 2006 roku, który posiada aktualnie blisko 30-procentowy udział w polskim rynku systemów okiennych z PVC.


Liderzy Rynku 2007. Wyróżnienie z rąk wydawcy „Forum Branżowego” Roberta Klosa odebrał w imieniu firmy Aluplast Marcin SzewczukInwestycja w przyszłość

Dzisiejsza sytuacja aluplastu dowodzi słuszności podjętych w ostatnim czasie w firmie decyzji. Poczynione w drugim półroczu ubiegłego roku inwestycje związane z zakupem nowych ekstruderów i narzędzi pozwoliły na zwiększenie mocy produkcyjnych w niezwykle gorącej końcówce roku. Obserwując jednocześnie wzrastające już w tamtym okresie zapotrzebowanie i badając opinie klientów aluplast podjął kolejne decyzje związane z inwestycją w dalszą rozbudowę zakładu. Realizowana przy wysokich obrotach od początku tego roku sprzedaż jest wystarczającym potwierdzeniem, że firma idzie w dobrym kierunku. Zakupionych zostało kolejnych dziewięć ekstruderów, z czego sześć z podwójnymi głowicami tłoczącymi.Nowe linie wraz z zestawem nowych narzędzi są już montowane w Poznaniu. By natomiast móc z powodzeniem realizować stale zwiększającą się liczbę zamówień na profile okleinowane instalowane są cztery nowe linie okleinujące o wysokiej wydajności. W celu dodatkowego usprawnienia procesu obsługi wybudowany zostanie również nowoczesny magazyn wysokiego składowania. Na realizowane w tym roku inwestycje, związane tylko z zakupem maszyn, firma przeznaczyła ponad 31 mln PLN, co w połączeniu z ponad 30 mln PLN zainwestowanymi w ostatnich dwóch latach świadczy o poważnych planach rozwojowych. Wszystkie te działania zagwarantują znaczący wzrost możliwości produkcyjnych oraz zapewnienie produkcji na znacznie wyższym poziomie, przy planowanym rocznym przerobie ok. 55-60 tys. ton surowca.

Przekonująca oferta

Poza usprawnieniami procesów produkcji i dystrybucji niezmiennie duży nacisk kładziony jest na stały rozwój palety produktów, pod kątem jej atrakcyjności dla klientów oraz kompatybilności z już istniejącymi rozwiązaniami. Pozwala to współpracującym z aluplastem firmom na podnoszenie wydajności, ograniczenie stanów magazynowych i przy tym wszystkim posiadanie bardzo zróżnicowanej oferty. Tylko w ostatnim czasie oferta została wzbogacona o kolejne, bardzo dobrze przyjęte, rozwiązania w segmencie profili pięcio i sześciokomorowych.To właśnie był też jeden z głównych czynników determinujących skalę obecnych inwestycji. By zwiększyć konkurencyjność swoich partnerów na rynkach zagranicznych sukcesywnie wprowadzane są do oferty produkty charakterystyczne dla poszczególnych rynków europejskich, takie jak: blockprofile na rynek holenderski, profile renowacyjne i monoblocki na rynek francuski czy też seria nord-line na rynek skandynawski. Niezwykle intensywnie rozwija się również produkcja rolet gotowych.  • alu he

    Gość: demon | 2007-06-20

    ZAFAJDANI DUSIGROSZE NIC TYLKO WYZYSK PRACOWNIKA

Dodaj komentarz


Aktualności

2015-06-09 11:05:00 | Komentarze: 1

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Zbliża się kolejna edycja jedynych w Polsce i cieszących się niesłabnącą popularnością Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Wydarzenie jak co roku połączone będzie z Międzynarodowymi Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Imprezy tematycznie ze sobą korespondują, dzięki czemu spektrum wystawców i odwiedzających będzie wyjątkowo szerokie. Na targi zapraszamy w dniach 6 i 7 października 2015r. do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Organizatorem tegorocznej edycji po raz pierwszy jest firma Targi w Krakowie – największy na południu kraju i czołowy w Polsce organizator targów i kongresów.

Przemysłowa wiosna w Expo Silesia – 3-5 marca 2015, Expo Silesia, Sosnowiec

FLEXICONE inteligentny konfigurator

Obudowa kominka – na co zwrócić uwagę?

Materiały do szybkiego wznoszenia ścian – bloczki silikatowe o dużych rozmiarach

Klasyka z błyskiem nowoczesności, czyli kolekcja ALASKA BLACK marki Nowodvorski Lighting

Konstrukcja stalowa białostockiej spalarni gotowa

Podłoga drewniana dla astmatyków i alergików

Duże korporacje stawiają na efektywne parki maszynowe

Szklane salony samochodowe – prestiż i elegancja światowych marek