FLEXICONE inteligentny konfigurator

2014-12-22

Aplikacja Flexicone to inteligentny konfigurator systemów wieloelementowych przeznaczony dla dostawców i producentów systemów producenckich.

Podstawową funkcjonalnością realizowaną przez dostawców i dystrybutorów jest wprowadzanie danych na temat systemów i konfigurowanie zależności między nimi. Za pomocą kreatora systemu można wprowadzić do bazy wszystkie komponenty systemu wraz z cechami pozwalającymi określić ich kompatybilność z innymi komponentami. Dostawca może zdefiniować jeden bądź kilka parametrów wpływających na wzajemną kompatybilność poszczególnych podzespołów. Dodatkowo obok podstawowych parametrów można ręcznie zdefiniować wszystkie dodatkowe reguły i wyjątki kompatybilności dla poszczególnych produktów bądź grup produktów.

Każdy element systemu może w dowolny sposób być scharakteryzowany poprzez umieszczenie dowolnego opisu, zestawu parametrów, zdjęcia itp. Na podstawie wprowadzonych danych konfigurator flexicone umożliwia dobór pasujących do siebie elementów w obrębie wskazanego systemu.

Dodatkowo każdy dostawca/dystrybutor ma możliwość łatwego spersonalizowania wynikowej aplikacji pod indywidualne potrzeby przedsiębiorstwa własne logo, kolorystyka serwisu itp. W ten sposób może zostać zbudowana dedykowana aplikacja.

Aplikacje klientów w wersjach przeznaczonych na urządzenia mobilne mogą pracować zarówno w trybie on-line jak i off-line. Ze względu na konieczność zapewnienia wygodnej i bezpieczniej pracy klientowi, bez przerw w działaniu spowodowanych np. chwilowym brakiem dostępu do Internetu, konfigurowanie systemu odbywa się w trybie off-line. Jednak aby zachować zgodność danych z informacjami wprowadzanymi przez dostawców aplikacja powinna być okresowo aktualizowana.

Do najważniejszych cech i funkcjonalności serwisu należy zaliczyć:

- konfigurowanie instalacji poprzez dobór pasujących do siebie elementów,
- serwis prezentuje na bieżąco topologię budowanych połączeń w systemie tzn. odzwierciedla sposób myślenia obsługującego ułatwia to zarówno przygotowanie zamówienia jak i budowę zaplanowanego systemu,
- serwis informuje o wszystkich błędach monitorując na bieżąco spójność systemu serwis zgłasza alert np. w przypadku gdy system nie jest zakończony bądź też wymiana jednego z podzespołów spowoduje niekompatybilność kolejnych elementów, użytkownik będzie miał możliwość wymuszenia zbudowania systemu z błędami,
- umożliwia użytkownikowi zapisanie projektu na serwerze i ew. udostępnienie innemu użytkownikowi,
- umożliwia zlożenie zamówienia towaru zgodnie z projektem u zdefiniowanego dostawcy

Dodatkowe informacje dostępne na stronie www.flexicone.pl , eCone Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w ramach działania 8.1
Aktualności

2015-06-09 11:05:00 | Komentarze: 1

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Zbliża się kolejna edycja jedynych w Polsce i cieszących się niesłabnącą popularnością Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Wydarzenie jak co roku połączone będzie z Międzynarodowymi Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Imprezy tematycznie ze sobą korespondują, dzięki czemu spektrum wystawców i odwiedzających będzie wyjątkowo szerokie. Na targi zapraszamy w dniach 6 i 7 października 2015r. do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Organizatorem tegorocznej edycji po raz pierwszy jest firma Targi w Krakowie – największy na południu kraju i czołowy w Polsce organizator targów i kongresów.

Przemysłowa wiosna w Expo Silesia – 3-5 marca 2015, Expo Silesia, Sosnowiec

Obudowa kominka – na co zwrócić uwagę?

Materiały do szybkiego wznoszenia ścian – bloczki silikatowe o dużych rozmiarach

Klasyka z błyskiem nowoczesności, czyli kolekcja ALASKA BLACK marki Nowodvorski Lighting

Konstrukcja stalowa białostockiej spalarni gotowa

Podłoga drewniana dla astmatyków i alergików

Duże korporacje stawiają na efektywne parki maszynowe

Szklane salony samochodowe – prestiż i elegancja światowych marek

Konstrukcja stalowa białostockiej spalarni gotowa