Instalacja bez wysiłku – inteligentny system łączenia rur TECElogo

2014-10-07

Oszczędność czasu, możliwość demontażu, wytrzymałość oraz brak konieczności użycia drogich narzędzi – to tylko wybrane zalety nowej generacji systemu łączenia rur typu „push-fit”. TECElogo, kompletny system do instalacji sanitarnych i grzewczych, to niezawodna technika i sprawdzone akcesoria – niezbędne zaplecze pracy każdego instalatora.

Logiczne połączenie
TECElogo charakteryzuje się prostą i przemyślaną konstrukcją. W skład systemu wchodzą rury wielowarstwowe oraz złączki składające się tylko z kilku komponentów: korpusu, wkręcanej tulei, pierścienia zaciskowego i o-ringów odpowiedzialnych za trwałe uszczelnienie połączenia. Pierścień gwarantuje bezpieczne zamocowanie na korpusie. Zbudowany jest wyłącznie z tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie powoduje uszkodzeń rury. Tuleję wyposażono w zamknięte okienko kontrolne, co zapobiega przedostawaniu się zabrudzeń do złącza. System TECElogo dostosowany jest do instalacji grzewczych oraz sanitarnych i dostępny jako kompletny system w rozmiarach od 16 do 50 mm.

Oszczędność czasu i środków
System TECElogo to szereg korzyści dla instalatorów – oszczędność czasu i kosztów wykonania instalacji oraz ograniczenie niezbędnych narzędzi do minimum. Jedyne czynności, jakie należy wykonać podczas montażu, to: przycinanie, kalibracja i wtłoczenie, czyli włożenie przyciętej i skalibrowanej rury w złączkę. Dzięki temu, przy korzystaniu z systemu TECElogo, nie ma obawy o ryzyko popełnienia błędu wykonania niedokończonego połączenia. W przypadku usterki lub nieprawidłowej instalacji połączenie może zostać ponownie rozdzielone za pomocą klucza TECElogo. Rozwiązanie to stanowi istotne zabezpieczenie dla wykonawcy w sytuacji popełnienia ewentualnego błędu montażowego lub zmiany koncepcji.

Spośród zalet systemu TECElogo warto wyróżnić także odporność na ciśnienie, wysokie temperatury i korozje oraz możliwość montażu podtynkowego. Połączenie TECElogo zostało wielokrotnie przetestowane w różnych sytuacjach budowlanych i laboratoryjnych. Wysoką wydajność i bezpieczeństwo systemu potwierdza aż 10-letnia gwarancja producenta.

Źródło: TECE

Ciekawostki

2020-11-20 14:32:31 | Komentarze: 0

Styropian solo czy w kompletnym systemie ociepleń?

Jeśli planujesz lub jesteś w trakcie najbardziej opłacalnej inwestycji, jaką jest ocieplenie domu, będziesz musiał podjąć decyzję czy wybrać cały system ociepleń od jednego producenta, czy dobierać poszczególne elementy systemu różnych marek. Wybór należy oczywiście do właściciela domu, niemniej eksperci zalecają stosowanie kompletnego systemu ociepleń, ponieważ tylko wtedy właściciel domu otrzymuje zarówno gwarancję właściwej pracy całego układu, jak i jego trwałości oraz skutecznego obniżenia kosztów ogrzania domu.

Zainwestuj mądrze i szybko, a zdążysz ocieplić dom jeszcze w tym roku!

Budujemy coraz większe domy z drewna. Najczęściej na wsi

Wąska działka – jak usytuować budynek?

Idzie jesień przez ogródek – jak uporządkować posesję przed zimnymi miesiącami

Trzy kroki do jesieni – czyli jak skutecznie posprzątać posesję po letnich miesiącach

Zadbaj o bezpieczeństwo sprzętu i danych

Nowość! Świetliste włókna – kolekcja lamp Filament marki Nowodvorski Lighting

Stopień po stopniu – czyli z czego zbudować schody w ogrodzie

Alpamayo na elewacje i do wnętrz