Karty zbliżeniowe do mieszkań i biur

2007-05-08

Panie nerwowo szukające w torebce swojej karty wejściowej przed biurem nie są widokiem niezwykłym. W końcu stałym wyposażeniem naszego codziennego ekwipunku są jeszcze: klucze do mieszkania, kluczyki do samochodu, telefon komórkowy, portfel, chusteczki, gazeta. Część z nas nosi również: etui na okulary, kosmetyczkę, książkę. W sumie – sporo tego. I jak tu się nie pogubić? Z pomocą przyszli nam specjaliści z koreańsko-amerykańskiej firmy IDTECK, którzy zaprojektowali karty zbliżeniowe w formie breloczków do kluczy i naklejek na telefony komórkowe.

Karty zbliżeniowe, za pomocą których dostajemy się do siedziby naszej pracy, nie są może ciężkie, ale znalezienie ich rano często graniczy z cudem. A przecież życie można sobie znacznie uprościć.

- Breloczki IDK 50 czy naklejki zbliżeniowe IMC 125 (czyli tagi) są ciekawym gadżetem ułatwiającym życie - mówi Radosław Majkowski, dyrektor techniczny firmy IPP. – Breloki firmy IDTECK na pierwszy rzut oka nie różnią się od zwykłych breloczków, a naklejki mają wielkość zbliżoną do monety. Pomimo mniejszych gabarytów tagi te w niczym jednak nie ustępują tradycyjnym kartom zbliżeniowym - mają te same możliwości, są za to dużo bardziej poręczne od nich. Mamy też pewność, że o ile nie zgubiliśmy kluczy czy telefonu, z całą pewnością wejdziemy do biura.

Tagi IDK 50 czy IMC 125 działają na paśmie 125 kHz i spokojnie można je stosować zamiennie do kart pasywnych. Modele te pasują do większości modeli czytników kontroli dostępu. Mają też ten sam zasięg – do 15 cm.

- Istnieją także tagi w formie breloków i naklejek, na których można także zapisać informacje. Produkty te mogą być używane zarówno w tradycyjnych czytnikach, jak i czytnikach biometrycznych – dodaje Radosław Majkowski. – Wówczas można je stosować w różnych rozwiązaniach, np. jako karta studencka, na której można zapisywać oceny, wypożyczone z biblioteki książki. Albo też jako karta miejska, na którą można wgrywać kwotę biletu okresowego, stan licznika itp.

Powyższe tagi są zgodne z technologią Mifare i działają na częstotliwości 13,56MHz.

Grupa T4B jest firmą z kapitałem polskim, powstałą w 2003 r. W jej skład wchodzą trzy podmioty (T4B, IPP oraz TT Serwis), które opracowują koncepcje, wdrażają i serwisują niszowe rozwiązania teleinformatyczne, optymalizujące pracę klientów. Grupa T4B ściśle współpracuje z zagranicznymi firmami, takimi jak IDTECK czy TAC.

Grupa T4B tworzy nowe rozwiązania informatyczne oraz sprzętowe, m.in. interfejsy pomiędzy istniejącymi systemami, systemy zwiększające bezpieczeństwo i efektywność odpraw celnych na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej (systemy SWOC i TCS). System TCS uzyskał Grand Prix Szefa Służby Celnej 2005 oraz dwa wyróżnienia na Międzynarodowej Wystawie Zabezpieczeń „Securex” 2006 w Poznaniu.

W ofercie Grupy T4B znajdują się również systemy kontroli dostępu do pomieszczeń, systemy automatyki budynków, systemy telewizji dozorowej, systemy sygnalizacji pożaru, włamania, napadu, czytniki biometryczne oraz system BIS (BlackBox Intelligence System) dla kompleksowego zarządzania centrum handlowym (obecnie funkcjonujący w łódzkiej Manufakturze).

Źródło:
Aktualności

2015-06-09 11:05:00 | Komentarze: 1

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Zbliża się kolejna edycja jedynych w Polsce i cieszących się niesłabnącą popularnością Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Wydarzenie jak co roku połączone będzie z Międzynarodowymi Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Imprezy tematycznie ze sobą korespondują, dzięki czemu spektrum wystawców i odwiedzających będzie wyjątkowo szerokie. Na targi zapraszamy w dniach 6 i 7 października 2015r. do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Organizatorem tegorocznej edycji po raz pierwszy jest firma Targi w Krakowie – największy na południu kraju i czołowy w Polsce organizator targów i kongresów.

Przemysłowa wiosna w Expo Silesia – 3-5 marca 2015, Expo Silesia, Sosnowiec

FLEXICONE inteligentny konfigurator

Obudowa kominka – na co zwrócić uwagę?

Materiały do szybkiego wznoszenia ścian – bloczki silikatowe o dużych rozmiarach

Klasyka z błyskiem nowoczesności, czyli kolekcja ALASKA BLACK marki Nowodvorski Lighting

Konstrukcja stalowa białostockiej spalarni gotowa

Podłoga drewniana dla astmatyków i alergików

Duże korporacje stawiają na efektywne parki maszynowe

Szklane salony samochodowe – prestiż i elegancja światowych marek