Kolorowe Emocje - projekt społeczny Baumit

2006-06-22

Dzięki farbom z palety kolorów Baumit 3 czerwca w siedmiu miastach Polski odbyła się fantastyczna impreza dla kilku tysięcy dzieci i młodzieży. Firma Baumit realizowała kolejny projekt społeczny, który tym razem udał się jeszcze lepiej niż poprzednie. Druga edycja Kolorowych Emocji przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów i mecenasa imprezy. Kolorowe Emocje - po raz drugi 3 czerwca w Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Warszawie zebrały się setki a nawet tysiące dzieci aby wspólnie stworzyć najbardziej kolorowe Bajkowe Miasteczka. Malowały gotowe makiety budynków. - Dzieci miały do dyspozycji w każdym mieście po 20 domków różnej wielkości - informuje Andrzej Just, prezes firmy Baumit - Dostały wszystkie potrzebne im do zabawy materiały: farby i pędzle. Opiekujący się dziećmi moderatorzy pokazywali, jak mieszać kolory i jak nakładać je na powierzchnię.


Podczas Wielkiego Malowania, głownie dzięki mecenasowi imprezy, dzieciom rozdano prawie 20 tysięcy gadżetów i upominków. Nie zabrakło balonów, smyczy, koszulek, farb, a dzięki hojności sponsorów owoców, słodyczy i zabawek.
W wielu miastach, miejsca gdzie odbywała się zabawa ulice opanowały dzieci w kolorowych pelerynkach z białymi balonikami Baumit w rączkach.

Do zapisu kolorowych dziecięcych fantazji posłuży paleta barw Baumit Colours of more emotion oraz Artline. Wybierano najciekawsze kolory spośród 230 odcieni. - Akrylowe farby elewacyjne na których pracowali mali artyści, są nie tylko ładne ale i trwałe, dzięki czemu powstałe malowidła będzie można podziwiać przez długie lata - zapewnia Aleksandra Witkowska, szef marketingu firmy Baumit. Same domki wykonane zostały z płyt MDF o wysokiej odporności na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu jeszcze długo po zakończeniu imprezy Kolorowe Emocje będą mogły służyć jako ozdoba nie jednego przedszkola czy domu dziecka. Domki zostały przygotowane przez ekipy monterskie jeszcze przed imprezą i były absolutnie bezpieczne dla bawiących się w miasteczku dzieci.

Przez pierwszą część dnia dzieci malowały domki a druga część imprezy polegała na wspólnym czytaniu bajek i związanymi z nimi zabawami.

- Całkiem niedawno temu, wcale nie za siedmioma lasami, a tym bardziej siedmioma górami, gdzieś pośród nas i was żyła sobie kotwa. Nie kot, ni kotwica, ale właśnie kotwa - tak to nie pomyłka. Obok bajek o Kopciuszku, siedmiomilowych butach i rzepki, dzieci mogły posłuchać bajki o kotwie, czyli niczym innym jak jednym z nowszych produktów firmy Baumit.- Byłam zaskoczona, że można opowiedzieć bajkę o czymś takim - śmieje się mama 10-letniej Oli - Ale jak widać, wystarczy tak naprawdę odrobina wyobraźni i ochoty na zabawę z dzieckiem, a wszystko może się udać.
I się udało. Niektóre dzieci spędziły z Baumitem nawet kilka godzin, gdyż nie chciały przegapić ani jednaj przygotowanej dla nich atrakcji. Było przeciąganie liny, konkursy na najśmieszniejsze miny, rzucanie butem siedmiomilowym, oddzielanie grochu od fasoli. Podczas malowania dzieciom były robione zdjęcia. Dokładniej - zdjęcia małych uśmiechów. W ten sposób w każdym z miast zgromadzonych zostanie kilka tysięcy pogodnych twarzy. Wszystkie umieszczone zostaną w Wielkiej Księdze Uśmiechu stworzonej przez firmę Baumit.

Kolorowe Emocje to impreza cykliczna, której inicjatorem jest firma Baumit. Swój początek miała rok temu we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Lublinie. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem dzieci, dorosłych, mediów oraz władz lokalnych. Inspiracją towarzyszącą pracy nad realizacją idei Kolorowych Emocji był pomysł na niekonwencjonalne "spotkania ze sztuką".
Pierwszym wydarzeniem realizowanym w ramach tego projektu, był Największy Obraz Świata. 4 czerwca 2005 roku dzieci z Gdańska, Lublina, Poznania i Wrocławia namalowały olbrzymi obraz, bawiąc się przy tym najlepiej jak można.
Umożliwiając maluchom namalowanie swoich marzeń na olbrzymich, profesjonalnie rozciągniętych na blejtramach, płótnach, Baumit zagwarantował im przeżycie niezapomnianej przygody.
Wszystkie zamalowane płótna (ok. 720 m2) trafiły do stolicy Dolnego Śląska. Między 25 czerwca a 3 lipca wrocławianie mogli podziwiać to wyjątkowe dzieło w całej okazałości. - Ponieważ już w trakcie Kolorowych Emocji, wiele osób było zainteresowanych kupnem obrazów, przeprowadzono aukcję charytatywną jego fragmentów - mówi Andrzej Just, prezes Baumit - Dzięki mecenatowi firmy Baumit cały dochód z aukcji został przeznaczony na cele charytatywne: pieniądze uzyskane ze sprzedaży każdego obrazu trafiły do Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych, z miasta, w którym powstało dzieło.

Honorowy patronat
Patronami honorowymi tworzonych przez Baumit Kolorowych Emocji prezydenci Gdańska, Łodzi, Katowic, Poznania, Szczecina i Warszawy, Kapituła Orderu Uśmiechu, Fundacja ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom, Stowarzyszenie Architektów Polskich i Biuro Rzecznika Praw Dziecka.

Źródło: iN PLUS PR

Aktualności

2015-06-09 11:05:00 | Komentarze: 1

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Zbliża się kolejna edycja jedynych w Polsce i cieszących się niesłabnącą popularnością Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Wydarzenie jak co roku połączone będzie z Międzynarodowymi Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Imprezy tematycznie ze sobą korespondują, dzięki czemu spektrum wystawców i odwiedzających będzie wyjątkowo szerokie. Na targi zapraszamy w dniach 6 i 7 października 2015r. do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Organizatorem tegorocznej edycji po raz pierwszy jest firma Targi w Krakowie – największy na południu kraju i czołowy w Polsce organizator targów i kongresów.

Przemysłowa wiosna w Expo Silesia – 3-5 marca 2015, Expo Silesia, Sosnowiec

FLEXICONE inteligentny konfigurator

Obudowa kominka – na co zwrócić uwagę?

Materiały do szybkiego wznoszenia ścian – bloczki silikatowe o dużych rozmiarach

Klasyka z błyskiem nowoczesności, czyli kolekcja ALASKA BLACK marki Nowodvorski Lighting

Konstrukcja stalowa białostockiej spalarni gotowa

Podłoga drewniana dla astmatyków i alergików

Duże korporacje stawiają na efektywne parki maszynowe

Szklane salony samochodowe – prestiż i elegancja światowych marek