Kryzys w budownictwie nie dotyczy wszystkich.

2009-04-08

Wraz z początkiem kwietnia zatwierdzono dokumentację inteligentnej instalacji w ekskluzywnym apartamentowcu na ul. Pięknej w Warszawie. Ekspert w dziedzinie inteligentnych rozwiązań automatyki, firma IRA, rozpoczyna prace nad zintegrowanym systemem sterowania instalacjami elektrycznymi.

Montaż inteligentnej instalacji powinien zakończyć się do dnia 30 stycznia 2010 r. Rezydencja Piękna Nova to połączenie klasycznej formy z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, również z zakresu automatyki budynkowej. Developerem jest Magnus Group Sp. z o.o, inwestorem Mar Invest Sp. z o.o., generalnym wykonawcą Besta Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Na sześciopiętrowy budynek, zaprojektowany przez biuro architektoniczne Bulanda, Mucha, składa się 76 apartamentów i 10 lokali usługowych oraz dwupoziomowy garaż podziemny.

Do zadań firmy IRA Inteligentne Rozwiązania Automatyki należy okablowanie magistrali oraz montaż i wdrożenie systemu EIB. Każdy apartament w Rezydencji Piękna Nova wyposażony będzie w system sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją oraz bezpieczeństwa. Części wspólne – klatki schodowe i hole również wyposażone będą w instalację EIB. Mieszkańcy mają również możliwość zamówienia dodatkowych funkcjonalności - podłączenia do stacji pogodowej i home serwera, dzięki któremu będzie można sterować poszczególnymi apartamentami przez Internet.

Według Marcina Klepacza, współwłaściciela firmy IRA Inteligentne Rozwiązania Automatyki, największym wyzwaniem w pracy przy projekcie jest skoordynowanie uruchomienia instalacji we wszystkich apartamentach w jednym czasie. „Prace nad okablowaniem budynku dopiero się rozpoczęły. W ostatniej fazie budowy będziemy mieć tylko miesiąc na jednoczesne uruchomienie urządzeń we wszystkich pomieszczeniach. Postanowiliśmy, że każdy element instalacji zostanie opisany i uruchomiony w siedzibie naszej firmy w Piasecznie i dopiero wtedy, tak przygotowani, przystąpimy do montażu w apartamentowcu” – mówi Marcin Klepacz.
Aktualności

2015-06-09 11:05:00 | Komentarze: 1

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Zbliża się kolejna edycja jedynych w Polsce i cieszących się niesłabnącą popularnością Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Wydarzenie jak co roku połączone będzie z Międzynarodowymi Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Imprezy tematycznie ze sobą korespondują, dzięki czemu spektrum wystawców i odwiedzających będzie wyjątkowo szerokie. Na targi zapraszamy w dniach 6 i 7 października 2015r. do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Organizatorem tegorocznej edycji po raz pierwszy jest firma Targi w Krakowie – największy na południu kraju i czołowy w Polsce organizator targów i kongresów.

Przemysłowa wiosna w Expo Silesia – 3-5 marca 2015, Expo Silesia, Sosnowiec

FLEXICONE inteligentny konfigurator

Obudowa kominka – na co zwrócić uwagę?

Materiały do szybkiego wznoszenia ścian – bloczki silikatowe o dużych rozmiarach

Klasyka z błyskiem nowoczesności, czyli kolekcja ALASKA BLACK marki Nowodvorski Lighting

Konstrukcja stalowa białostockiej spalarni gotowa

Podłoga drewniana dla astmatyków i alergików

Duże korporacje stawiają na efektywne parki maszynowe

Szklane salony samochodowe – prestiż i elegancja światowych marek