Magazynowanie dla każdego

2011-05-24

Brakuje Ci miejsca? Chcesz przeprowadzić remont, ale nie wiesz, co zrobić ze swoimi rzeczami? Rozwiązaniem może być usługa self storage, czyli samoobsługowego magazynowania. Od wielu lat popularna na Zachodzie, od niedawna dostępna jest również w Poznaniu.

Self storage, czyli możliwość przechowywania rzeczy w wynajętej dla własnego użytku powierzchni magazynowej, w Polsce dopiero raczkuje. Do tej pory dwa magazyny tego typu istniały tylko w Warszawie. Poznański magazyn jest więc trzecim miejscem w Polsce oferującym taką usługę.

Według najnowszych danych brytyjskiego Self Storage Association w Wielkiej Brytanii z tego typu rozwiązania korzysta 235 tys. osób. W USA – jak podaje amerykańskie stowarzyszenie – liczba gospodarstw domowych korzystających z wynajmu tego typu powierzchni wzrosła o około 65 proc. w ciągu ostatnich 15 lat.

Dla kogo?

Można się zastanawiać, kto będzie korzystał z tego typu rozwiązania. Przedmioty można przecież przechowywać w piwnicy lub odpowiednio wygospodarowanym miejscu w domu.

– Dostępne do wynajęcia powierzchnie, czyli tzw. komórki, posiadają zalety, których nie mają na przykład popularne piwnice – mówi Dorota Sztuba, Project Manager Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia, pierwszej tego typu usługi w Wielkopolsce. - W wynajmowanych powierzchniach można przechowywać wartościowe przedmioty lub te wymagające zachowania większej ostrożności. Ponieważ w schowkach panuje odpowiednia temperatura oraz dobra wentylacja, nie trzeba obawiać się wilgoci. W komórkach można bezpiecznie przechowywać nawet sprzęt komputerowy – dodaje.

Dodatkowa powierzchnia będzie bardzo pomocna podczas remontu czy przeprowadzki. Ponieważ w komórkach jest sucho i czysto, mogą z nich korzystać również firmy, które chciałyby archiwizować dokumenty. Taka komórka jest idealnym miejscem do przechowywania segregatorów, katalogów czy sprzętu. Na wynajętej powierzchni można zorganizować biurowe archiwum. W tym przypadku istnieje dodatkowa możliwość wynajmu regałów. Ponadto powierzchnia może być dobrym rozwiązaniem na przykład dla właścicieli skuterów. Przechowanie pojazdu przez okres zimowy będzie o wiele bezpieczniejsze w komórce niż w wynajętym garażu. – Zastosowanie schowka może być również idealnym rozwiązaniem dla studentów wyjeżdżających z miasta na okres wakacji, kiedy potrzebują przechować zgromadzone rzeczy. Dodatkowo mogą oni skorzystać z usługi bezpłatnej obsługi logistycznej, co znacząco ułatwi im transport przedmiotów do magazynu – mówi Dorota Sztuba.

O każdej porze dnia i nocy


W schowkach można magazynować prawie wszystko – od sprzętu sportowego po meble i akcesoria ogrodowe. Nie można przechowywać jedynie zwierząt, roślin, łatwo psujących się produktów spożywczych, ziół oraz substancji chemicznych, toksycznych czy łatwopalnych. Poznański magazyn typu self storage oferuje komórki od 1,2 do 4,2 m2. Teren magazynu jest przez cały czas monitorowany, a dostęp do schowka ma wyłącznie wynajmujący. – Z komórki można korzystać przez cały rok i całą dobę, co umożliwia wynajmującemu dostęp w najbardziej dogodnym dla niego momencie. Dużym ułatwieniem jest również możliwość rezerwacji przestrzeni przez Internet – dodaje Sztuba. Miesięczny koszt wynajmu zaczyna się od 50 zł brutto. Magazyn Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia znajduje się przy ulicy Ożarowskiej 42 w Poznaniu.

Źródło: Prelite

Aktualności

2015-06-09 11:05:00 | Komentarze: 1

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Zbliża się kolejna edycja jedynych w Polsce i cieszących się niesłabnącą popularnością Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Wydarzenie jak co roku połączone będzie z Międzynarodowymi Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Imprezy tematycznie ze sobą korespondują, dzięki czemu spektrum wystawców i odwiedzających będzie wyjątkowo szerokie. Na targi zapraszamy w dniach 6 i 7 października 2015r. do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Organizatorem tegorocznej edycji po raz pierwszy jest firma Targi w Krakowie – największy na południu kraju i czołowy w Polsce organizator targów i kongresów.

Przemysłowa wiosna w Expo Silesia – 3-5 marca 2015, Expo Silesia, Sosnowiec

FLEXICONE inteligentny konfigurator

Obudowa kominka – na co zwrócić uwagę?

Materiały do szybkiego wznoszenia ścian – bloczki silikatowe o dużych rozmiarach

Klasyka z błyskiem nowoczesności, czyli kolekcja ALASKA BLACK marki Nowodvorski Lighting

Konstrukcja stalowa białostockiej spalarni gotowa

Podłoga drewniana dla astmatyków i alergików

Duże korporacje stawiają na efektywne parki maszynowe

Szklane salony samochodowe – prestiż i elegancja światowych marek