Nad Kamienicą za Teatrem dopiero zawisła wiecha a niemal połowa powierzchni już sprzedana

2011-08-02

Prawie 50% powierzchni Kamienicy za Teatrem - kompleksu mieszkaniowo-usługowego budowanego przez Nickel Development na poznańskich Jeżycach - znalazło już swoich właścicieli. To bardzo dobry wynik sprzedaży biorąc pod uwagę fakt, że zakończono dopiero budowę konstrukcji budynku, a według badania Głównego Urzędu Statystycznego poznaniacy nie są zainteresowani kupnem nieruchomości na etapie budowy.

Na budynku Kamienicy za Teatrem przy ul. Dąbrowskiego w Poznaniu położono już główny szkielet konstrukcji dachowej. Oznacza to, że budynek osiągnął swój najwyższy punkt. Z tej okazji 29 lipca 2011 r. na szczycie Kamienicy za Teatrem zawiśnie tradycyjna wiecha. Kolejne prace, jakie będą prowadzone przy budynku mieszkalnym, to uzupełnienie konstrukcji dachowej, wstawienie brakujących okien i przykrycie dachu. Osiągnięty wówczas stan surowy zamknięty oznaczać będzie rozpoczęcie prac wykończeniowych. Równocześnie prowadzone są prace budowlane w części biurowej inwestycji.

I choć dziś Kamienica za Teatrem wciąż jeszcze nie przypomina budynku z wizualizacji, nie brakuje chętnych na zakup mieszkań w kompleksie. Na rok przed zakończeniem budowy deweloper sprzedał już niemal połowę powierzchni, w tym także biurowej i usługowej. Wiadomo już między innymi, że w patio Kamienicy za Teatrem powstanie sklep spożywczy, do którego mieszkańcy będę mieli wygodny i szybki dostęp.

- Sprzedaż mieszkań i powierzchni usługowych w Kamienicy za Teatrem ruszyła w maju zeszłego roku. Przez ten czas sprzedaliśmy 50% powierzchni całościowej, w tym 40% mieszkań - mówi Agnieszka Węgrowska, kierownik marketingu i PR Nickel Development. – Nasi klienci doceniają ciekawy projekt architektoniczny inwestycji, zagospodarowania otoczenia oraz jego położenie w samym centrum miasta.

Lokalizacja Kamienicy za Teatrem w centrum Poznania gwarantuje wiele udogodnień. W pobliżu kompleksu znajdują się między innymi przedszkole, szkoły oraz szpital, a także liczne punkty usługowe - sklepy, banki, restauracje, oraz teatr, kino i klub fitness. Kamienica za Teatrem jest dobrą propozycją dla osób, które poszukują wygodnego mieszkania w samym centrum i jednocześnie cenią sobie spokój. Mieszkania usytuowano bowiem w drugiej linii zabudowy, dzięki temu są one osłonięte od ulicy Dąbrowskiego budynkiem biurowym.

Inwestycja sąsiaduje z zabytkową zabudową, dlatego deweloper zdecydował się na prostą elewację kamienicy, która stanowić będzie tło dla wiekowych budynków Jeżyc.

- Dużą wagę przywiązujemy także do detali. Zarówno projekt wewnętrznego patio, jak i klatek schodowych przygotowany został przez zespół architektów zieleni i dekoratorów. Chcieliśmy, by elementy dekoracyjne budziły skojarzenia z dawnym teatrem i nawiązywały do klimatu dzielnicy. Dlatego na klatkach schodowych zaprojektowano fototapety przedstawiające piękne zakątki Jeżyc. W patio z kolei ustawione zostaną figury nawiązujące do klimatu XIX-wiecznego teatru - opowiada Węgrowska z Nickel Development.

Dla wygody mieszkańców dostępna będzie również dwupoziomowa hala garażowa. Dzięki zastosowaniu wentylacji strumieniowej będą mogły w niej parkować także pojazdy z instalacją gazową, które zazwyczaj nie mogą korzystać z parkingów podziemnych ze względu na kwestie bezpieczeństwa.

Projekt inwestycji zakłada realizację zespołu dwóch budynków z apartamentami zlokalizowanymi w 5 segmentach. Cały kompleks tworzyć będzie przestronne atrium, w którym znajdzie się 160 mieszkań oraz budynek biurowy. Powierzchnia lokali mieszkalnych wynosić będzie od 26 do 90 metrów kwadratowych. Metraż biur z kolei dopasowany będzie do potrzeb kupującego lub najemcy. Inwestor przewiduje bowiem zarówno możliwość zakupu powierzchni biurowej, jak i jej długoterminowego najmu. Kamienica biurowa oferowana będzie w klasie B+.

Na parterze obu budynków zaplanowano przestronne lokale usługowe – nadające się zarówno na galerie, gabinety lekarskie, kawiarnię czy bank. Deweloper i w tym przypadku gotowy jest dostosować metraż do potrzeb nabywców lub najemców.

Projekt realizowany jest przez Nickel Development, a generalnym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel.

Źródło: Prelite