Nowość! Świetliste włókna – kolekcja lamp Filament marki Nowodvorski Lighting

2014-10-08

Delikatna sieć drucików zamknięta w szklanej bańce, a wszystko ozdobione blaskiem światła. Wydawać by się mogło, że słowa te opisują tradycyjną żarówkę. Tymczasem doskonale oddają również kwintesencję najnowszej kolekcji lamp marki Nowodvorski Lighting. Oprawy oświetleniowe inspirowane pięknem rewolucyjnego wynalazku sprzed lat, efektownie udekorują światłem nowoczesne wnętrza.

Delikatna nić o wielkiej mocy

Opatentowana w XIX wieku przez Thomasa Edisona żarówka elektryczna stała się prawdziwym przełomem w rozwoju cywilizacji. Niewielki element zbudowany z kruchego szkła i cieniutkich drucików zrewolucjonizował nie tylko przemysł, ale również aranżację wnętrz. Pozwolił dowolnie rozświetlić pomieszczenia, a z czasem ozdobiony różnego rodzaju oprawami także efektownie udekorować przestrzeń mieszkań. Z pojedynczej, niewielkiej żarówki oświetlenie stało się jednym z kluczowych elementów stylizacji wnętrz, a lampy zaczęły przyjmować przeróżne kształty i formy, dostosowując się do aktualnie panującej mody. Ukłonem w stronę tradycyjnego piękna jest najnowsza kolekcja lamp marki Nowodvorski Lighting. Filament to oprawy oświetleniowe wykonane z delikatnego szkła oraz chromowanej stali – materiałów uwielbianych przez nowoczesne aranżacje. Na uwagę w szczególności zasługuje jednak budowa kloszy w postaci szklanych baniek, w których umieszczona została ozdobna sieć stalowych nitek. Nawiązują w ten sposób do tradycyjnych żarówek, a jednocześnie, dzięki unowocześnionej formie, zyskują designerski charakter. Klosze rozświetlone od wewnątrz tworzą ciekawe światłocienie, a w połączeniu z blaskiem stali dają nad wyraz spektakularny efekt. Lampy Filament marki Nowodvorski Lighting będą doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych wnętrz – oświetlą przestrzeń, a formą udekorują pomieszczenie.

Szklana konstelacja

Oświetlenie w nowoczesnych wnętrzach odgrywa bardzo istotną rolę i to nie tylko ze względów użyteczności, ale również kwestii dekoracyjnych. Efektowne lampy o niepowtarzalnym designie pełnią bowiem, zwłaszcza w zestawieniu z prostymi meblami, rolę przyciągającej wzrok i dominującej w pomieszczeniu ozdoby. Awangardowe kształty są jednak wymagające i niekiedy mogą być trudne w łączeniu. Ułatwieniem kompozycyjnych zadań jest skorzystanie z rozbudowanej linii opraw oświetleniowych, takich jak Filament marki Nowodvorski Lighting. Kolekcja lamp składa się z 8 propozycji o różnorodnym przeznaczeniu, wymiarach i ilości punktów świetlnych, a tej samej formie przewodniej. Dzięki temu bez problemu można dostosować oświetlenie do indywidualnych potrzeb oraz funkcji pomieszczenia, a jednocześnie zachować spójność stylistyczną szczególnie pożądaną w mieszkaniach o dużych, otwartych przestrzeniach. Jako główne źródło światła wykorzystać można model z sześcioma kloszami - do wysokich pomieszczeń wybierając wersję wiszącą, natomiast do nieco niższych postać przylegającego do sufitu plafonu. W mniejszych pokojach lub korytarzu sprawdzą się natomiast lampy z trzema lub czterema punktami świetlnymi. I w tym wypadku można dopasować najbardziej odpowiedni wariant – plafon Filament III, plafon Filament IV lub nieduży zwis Filament III. W wąskich przestrzeniach, jak również wszędzie tam, gdzie niezbędne jest doświetlenie przestrzeni, praktyczne okażą się najmniejsze oprawy z kolekcji Filament marki Nowodvorski Lighting – pojedynczy plafon oraz pojedynczy lub podwójny kinkiet. Mogą one stanowić jedyne oświetlenie w pomieszczeniu lub uzupełniać główne źródło światła.

Dziewiętnastowieczna rewolucja energetyczna wyniosła oświetlenie do rangi niezbędnego wyposażenia każdego domu. Kolekcja opraw oświetleniowych Filament marki Nowodvorski Lighting to doskonały przykład, że lampy stały się nie tylko użytecznym, ale i efektownym elementem aranżacji.

LAMPY FILAMENT MARKI NOWODVORSKI LIGHTING:

Filament I plafon
Wysokość: 12 cm
Średnica: 12 cm
Cena detaliczna: 49,82 zł brutto

Filament III plafon
Wysokość: 12 cm
Średnica: 35 cm
Cena detaliczna: 182,66 zł brutto

Filament IV plafon
Wysokość: 14 cm
Średnica: 57 cm
Cena detaliczna: 219,56 zł brutto

Filament VI plafon
Wysokość: 14 cm
Średnica: 59 cm
Cena detaliczna: 311,81 zł brutto

Filament I kinkiet
Odległość od ściany: 15 cm
Średnica: 16 cm
Cena detaliczna: 66,42 zł zł brutto

Filament II kinkiet
Odległość od ściany: 15 cm
Szerokość: 30 cm
Cena detaliczna: 108,86 zł brutto

Filament III
Wysokość: 23 cm
Średnica: 42 cm
Cena detaliczna: 219,56 zł brutto

Filament VI
Wysokość: 54 cm
Średnica: 68 cm
Cena detaliczna: 348,71 zł brutto

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Firma Technolux Sp.j., od października 2011r. funkcjonująca pod nazwą Nowodworski Sp.j., jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 12 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czarnogóry, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Kanady, Kazachstanu, Kirgizji, Kosowa, Litwy, Łotwy, na Maltę, do Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy, na Węgry i do Wielkiej Brytanii.

Nowodworski Sp.j.
ul. Bojemskiego 11
42-202 Częstochowa
Tel +48 343449110
www.nowodvorski.com
nowodvorski@nowodvorski.com
Ciekawostki

2020-11-20 14:32:31 | Komentarze: 0

Styropian solo czy w kompletnym systemie ociepleń?

Jeśli planujesz lub jesteś w trakcie najbardziej opłacalnej inwestycji, jaką jest ocieplenie domu, będziesz musiał podjąć decyzję czy wybrać cały system ociepleń od jednego producenta, czy dobierać poszczególne elementy systemu różnych marek. Wybór należy oczywiście do właściciela domu, niemniej eksperci zalecają stosowanie kompletnego systemu ociepleń, ponieważ tylko wtedy właściciel domu otrzymuje zarówno gwarancję właściwej pracy całego układu, jak i jego trwałości oraz skutecznego obniżenia kosztów ogrzania domu.

Zainwestuj mądrze i szybko, a zdążysz ocieplić dom jeszcze w tym roku!

Budujemy coraz większe domy z drewna. Najczęściej na wsi

Wąska działka – jak usytuować budynek?

Idzie jesień przez ogródek – jak uporządkować posesję przed zimnymi miesiącami

Trzy kroki do jesieni – czyli jak skutecznie posprzątać posesję po letnich miesiącach

Zadbaj o bezpieczeństwo sprzętu i danych

Stopień po stopniu – czyli z czego zbudować schody w ogrodzie

Instalacja bez wysiłku – inteligentny system łączenia rur TECElogo

Alpamayo na elewacje i do wnętrz