Nowość: system rynny ukrytej Lindab

2022-09-28

Rynna ukryta w elewacji to najnowszy trend w budownictwie, który zdobywa coraz więcej zwolenników wśród inwestorów indywidualnych. Inżynierowie Lindab opracowali system rynny ukrytej zapewniający doskonałą szczelność, powstały w oparciu o sprawdzone, stalowe systemy rynnowe Lindab Rainline.

Nowoczesne budynki wymagają nietuzinkowych rozwiązań budowlanych, które pozwolą jeszcze lepiej podkreślić ich charakter. System rynny ukrytej Lindab jest dopełnieniem szerokiej oferty systemów rynnowych i pokryć dachowych Lindab. Jest to również ukłon w stronę architektów i inwestorów indywidualnych idących z duchem czasu, których fascynują proste i nowoczesne bryły budynków. Ich tworzenie nie byłoby możliwe bez zastosowania innowacyjnych rozwiązań budowlanych, które są nie tylko funkcjonalne, wykonane z dbałością o każdy szczegół, bezpieczne dla domu i jego mieszkańców, ale również estetyczne. System rynny ukrytej Lindab idealnie wkomponowuje się w zwartą bryłę domów z dwuspadowym dachem, czyli bardzo popularnych obecnie i tańszych w budowie domów w stylu stodoły. Pozwala na bezpieczne ukrycie stalowych rur spustowych wewnątrz elewacji i estetyczne połączenie bezokapowego dachu z bryłą budynku.

Rynna ukryta
Rynna ukryta

1. Maskownica rynny z deklem lewa
2. Maskownica prosta
3. Narożnik zewnętrzny
4. Narożnik wewnętrzny
5. Maskownica rynny z deklem prawa
6. Obróbka podstawy drewnianej 1
7. Obróbka podstawy drewnianej 2
8. Hak rynnowy doczołowy z regulacją
9. Maskownica otworu

System rynny ukrytej Lindab
System rynny ukrytej Lindab

Jedynym widocznym elementem systemu rynny ukrytej jest estetyczna maskownica wykonana z trwałej, odpornej na warunki atmosferyczne blachy powlekanej. Maskownica mocowana jest bezpośrednio na hakach z regulacją poziomu. Odpowiednie uformowanie maskownicy stanowi jednocześnie wzmocnienie i usztywnienie elementu, chroniące cały system przed działaniem silnego wiatru. Bezpieczny montaż możliwy jest dzięki hakom, montowanym w odstępach 600 mm. Hak w rozmiarze 150 mm posiada regulację, dzięki której maskownica zawsze jest w pozycji poziomej. Haki pokryte są powłoką Magestic - innowacyjnym materiałem wykorzystującym powłokę cynkową, która została wzmocniona poprzez dodanie do stopu 3% magnezu i 3,5% aluminium. Rozwiązanie to pozwala nawet 20-krotnie zwiększyć trwałość produktu w porównaniu do czystej powłoki cynkowej. System rynny ukrytej Lindab występuje w dwóch kolorach: czarnym i grafitowym ciemnym dzięki czemu idealnie komponuje się z pokryciami dachowymi Lindab - prostymi i nowoczesnymi w formie blachami na rąbek stojący Lindab FAP i PLX oraz panelami dachowymi na klik Lindab SRP Click. Rynna ukryta powstała w oparciu o system rynnowy Lindab ainline. Okres gwarancji dla produktu wynosi 30 lat.
Więcej informacji o systemie rynny ukrytej Lindab
Ciekawostki

2022-09-06 13:15:57 | Komentarze: 0

Poprawność wykonania robót murarskich, a dopuszczalne odchyłki na budowie

Poprawność wykonania robót murarskich to często punkt zapalny na linii inwestor - wykonawca. Poważne uchybienia mają wpływ na bezpieczeństwo użytkowania obiektu, mniejsze nie pozostają bez znaczenia w kontekście prowadzenia późniejszych prac wykończeniowych i ostatecznej estetyki wnętrz czy elewacji. Robert Janiak – Product Manager firmy H+H wyjaśnia, które z sytuacji mogących budzić niepokój mieszczą się w normie, a które stanowią realne zagrożenie.

Sposób na szybką i efektowną metamorfozę podłogi: wineo 600 rigid

Lindab poszerza ofertę blachodachówek modułowych

Budowa domu zimą – czy to możliwe?

Styropian solo czy w kompletnym systemie ociepleń?

Zainwestuj mądrze i szybko, a zdążysz ocieplić dom jeszcze w tym roku!

Budujemy coraz większe domy z drewna. Najczęściej na wsi

Wąska działka – jak usytuować budynek?

Idzie jesień przez ogródek – jak uporządkować posesję przed zimnymi miesiącami

Trzy kroki do jesieni – czyli jak skutecznie posprzątać posesję po letnich miesiącach