Dodaj ofertę za darmo

Podłoga drewniana dla astmatyków i alergików

2014-11-28

Wybierając podłogi drewniane zwracamy uwagę na gatunek drewna, jego strukturę, kolor, czy sposób wykończenia. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dobór materiałów podłogowych może wpływać na nasze zdrowie oraz jakość powietrza w domach czy mieszkaniach, w których żyjemy. Ulatniający się z klejów i środków zabezpieczających powierzchnię drewnianą podłogi formaldehyd może powodować podrażnienia oczu i dróg oddechowych. Rozwiązaniem tych problemów są fińskie deski marki Timberwise.

Timberwise, jako pierwszy i jak dotąd jedyny w historii producent podłóg drewnianych, uzyskał prawo do używania na swoich produktach oznaczenia Certyfikatu Alergologicznego przyznawanego przez Fińską Federację ds. Alergii i Astmy. Firma Timberwise to producent jednopasmowych desek posiadający w swojej ofercie podłogi z czterech popularnych, szczególnie w Skandynawii, gatunków drewna: dębu, jesionu, modrzewia i sosny. Bardzo wysoka jakość produktów, dbałość o detale przy produkcji, a zarazem ekologiczne podejście do pozyskiwania surowca (70% pochodzi z Finlandii) oraz stała promocja zrównoważonej gospodarki leśnej, to elementy szczególnie wyróżniające 3-warstwowe parkiety Timberwise.

Timberwise jako pierwszy producent parkietów zrezygnował, ze względów etycznych, z wykorzystywania egzotycznych gatunków drewna i skupił się wyłącznie na produkcji oraz barwieniu desek dębowych i jesionowych. Obecnie jest jednym z liderów w branży posiadających w swojej ofercie barwione podłogi drewniane z popularnych europejskich gatunków drewna, takich jak dąb oraz jesion, oferując klientom największy wybór kolorów na rynku!

Do produkcji swoich podłóg firma wykorzystuje wyłącznie kleje oraz środki do zabezpieczania powierzchni (lakiery, oleje), niezawierające formaldehydów. Takie parkiety nie uwalniają żadnych szkodliwych substancji w pomieszczeniach, w których są zamontowane. Ulatniający się formaldehyd, nawet w przypadku niewielkich ilości, może powodować podrażnienia oczu, skóry i dróg oddechowych. Przebywanie w pomieszczeniu z podłogami posiadającymi formaldehyd jest porównywalne z przebywaniem w małym pokoju o powierzchni 30 m2, w którym pali się jednocześnie pięć papierosów!

Stwierdza się zależności pomiędzy obecnością formaldehydu a nasilonymi objawami astmy. Parkiety Timberwise nie powodują emisji żadnych szkodliwych substancji, przez co zwiększają komfort życia, poprawiając znacznie jakość powietrza we wnętrzu. Dzięki temu podłogi te stanowią bezpieczny wybór również dla rodzin z dziećmi oraz dla alergików.

- Timberwise jako prekursor w tej dziedzinie, wykazuje się bardzo dobrym know-how, jeżeli chodzi o użycie materiałów bezemisyjnych i surowców najwyższej jakości. Parkiety tej marki są pierwszymi materiałami podłogowymi, które sprostały wymaganiom Fińskiego Certyfikatu Alergologicznego. Nie zawierają żadnych formaldehydów, a poziom lotnych związków organicznych jest tak niski, że podłogi te nadają się do użytku praktycznie wszędzie - mówi Niki Alanko, Szef ds. Komunikacji z Fińskiej Federacji ds. Alergii i Astmy, publicznej organizacji zdrowotnej typu non-profit. Jej celem jest zwiększenie jakości życia pacjentów z alergią i astmą. Federacja działa na rzecz poprawienia jakości życia codziennego pacjentów, zwiększania świadomości na temat alergii, wspierania opieki nad pacjentami cierpiących na alergię i astmę oraz ochrony ich interesów. Choć organizacja ma swoją siedzibę w Helsinkach nie ogranicza się wyłącznie do działań na terenie Finlandii, występując w imieniu swoich pacjentów również w obszarze międzynarodowym.

- Jesteśmy niezwykle dumni, że oferowane przez nas produkty spełniają wyśrubowane standardy Fińskiej Federacji do Spraw Alergii i Astmy – mówi Wojciech Szyszkowski z firmy Lares, importera oraz dystrybutora parkietów Timberwise. Problem alergii dotyczy dziś większości z nas, a astma mimo olbrzymiego postępu w medycynie nadal pozostaje nieuleczalna. Nie bez powodu te dolegliwości nazywane są epidemią XXI wieku. Mamy nadzieję, że wyróżnienie to zwróci uwagę, zarówno przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych, na fakt, że odpowiednio dobrana podłoga to również zdrowsze powietrze w naszych wnętrzach – dodaje.

Oprócz rekomendacji Fińskiej Federacji ds. Alergii i Astmy podłogi Timberwise otrzymały również Key Flag Symbol, znak jakości przyznawany produktom wysokiej jakości pochodzącym z Finlandii, wyróżniających się również nowoczesnym i unikatowym designem. Tradycyjne sosnowe parkiety firmy Timberwise znalazły się na Toimittajien Tusina 2014 - corocznie ogłaszanej liście 12 najciekawszych i najbardziej inspirujących produktów kreujących wnętrza, wybieranych przez Związek Fińskich Dziennikarzy zajmujących się tematyką aranżacji wnętrz.

Źródło: Blue Ocean

Aktualności

2015-06-09 11:05:00 | Komentarze: 1

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Zbliża się kolejna edycja jedynych w Polsce i cieszących się niesłabnącą popularnością Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Wydarzenie jak co roku połączone będzie z Międzynarodowymi Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Imprezy tematycznie ze sobą korespondują, dzięki czemu spektrum wystawców i odwiedzających będzie wyjątkowo szerokie. Na targi zapraszamy w dniach 6 i 7 października 2015r. do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Organizatorem tegorocznej edycji po raz pierwszy jest firma Targi w Krakowie – największy na południu kraju i czołowy w Polsce organizator targów i kongresów.

Przemysłowa wiosna w Expo Silesia – 3-5 marca 2015, Expo Silesia, Sosnowiec

FLEXICONE inteligentny konfigurator

Obudowa kominka – na co zwrócić uwagę?

Materiały do szybkiego wznoszenia ścian – bloczki silikatowe o dużych rozmiarach

Klasyka z błyskiem nowoczesności, czyli kolekcja ALASKA BLACK marki Nowodvorski Lighting

Konstrukcja stalowa białostockiej spalarni gotowa

Duże korporacje stawiają na efektywne parki maszynowe

Szklane salony samochodowe – prestiż i elegancja światowych marek

Konstrukcja stalowa białostockiej spalarni gotowa