Pokój na poddaszu - aranżacje Jedynka® Ogród Barw

2014-11-17

Aranżacja poddasza – ze względu na specyficzne cechy tego pomieszczenia – jest trudniejsza niż w przypadku standardowego pokoju. Odpowiednio ją przeprowadzając, możemy jednak stworzyć oryginalne, efektowne wnętrze – na przykład przytulną sypialnię czy królestwo najmłodszych domowników. Ciekawe inspiracje znajdziemy w aranżacjach Jedynka® Ogród Barw.

Największą przeszkodą w urządzaniu poddasza okazać się mogą skosy, które utrudniają efektywne wykorzystanie przestrzeni. Zróżnicowana wysokość ścian może stać się jednak atutem – o ile odpowiednio ją wykorzystamy. Miejsca pod obniżonym sufitem można przeznaczyć na postawienie mebli, a ściany i sufity pomalować na różne kolory – dzięki temu uzyskamy ciekawy, niebanalny efekt.

Komponując paletę odcieni pamiętajmy o ich wizualnym oddziaływaniu – chłodniejsze i jaśniejsze barwy optycznie powiększają pomieszczenie, w przeciwieństwie do ciemnych, intensywnych kolorów. Ciepłe barwy „przybliżają” ściany i tworzą kameralny nastrój. Jak zatem dobrać odcienie przy urządzaniu poddasza? Inspiracje i gotowe pomysły na kolorystyczną stylizację tego pomieszczenia zaczerpnąć możemy z aranżacji Jedynka® Ogród Barw. Ta kolekcja, oparta na barwach natury, pomoże nadać poddaszu efektowny, a przy tym niezwykle przyjemny w odbiorze wygląd.

Komfortowy odpoczynek

Ciepłe żółcienie i brązy to idealny wybór do wnętrza przeznaczonego do odpoczynku – przytulnego, a jednocześnie niepozbawionego nuty elegancji. Odcienie Apetyczna pigwa i Orzech laskowy z kolekcji Jedynka® Ogród Barw tworzą kompozycję, która doskonale sprawdzi się w aranżacji sypialni na poddaszu.

Pokój małej damy

Pokój dziewczynki nie musi tonąć w banalnym różu. Pomysłowym rozwiązaniem jest zastosowanie odcienia Kwiat piwonii z palety Jedynka® Ogród Barw – ciepłego i energetycznego. Tak wyrazisty akcent kolorystyczny zestawmy z bardziej stonowanym kolorem Wiosennej lawendy Jedynka® Ogród Barw. Dobrym uzupełnieniem aranżacji będzie neutralna biel i prosta forma mebli oraz innych elementów wyposażenia.

Nowoczesność w tonacjach fioletu

Fiolet to kolor intrygujący i nadający wnętrzu wyrazisty charakter. Intensywny odcień Deser jeżynowy z kolekcji Jedynka® Ogród Barw dobrze sprawdzi się w aranżacji poddasza w nowoczesnym stylu. By nie zdominował wizualnie przestrzeni, warto zestawić go z jaśniejszym tonem, np. Wonnej lawendy Jedynka® Ogród Barw. Dodatkowym ciekawym akcentem aranżacji jest proste w wykonaniu, a przy tym efektowne wymalowanie w postaci pasów na jednej ze ścian.

Dla małego odkrywcy

Odcienie niebieskiego dają wrażenie swobody i świeżości, a przy tym bardzo uspokajają aranżację. Dobrze sprawdzą się w pokoju starszego dziecka, współtworząc przestrzeń idealną zarówno do nauki i pogłębiania pasji, jak i do relaksu. Odcień Błękitne oczko z palety Jedynka® Ogród Barw zestawiony z szarością Porannej mżawki komponują się w spójną kolorystycznie, lecz nie jednostajną całość.


2019-02-14 12:49:49 | Komentarze: 0

Hipnotyzujące kabiny prysznicowe

Czerń to kolor kojarzony z luksusem, dobrym smakiem i silnym charakterem. To kolor, który nigdy nie wychodzi z mody. Między innymi dlatego pojawił się w nowej kolekcji kabin prysznicowych Radaway. Znakiem rozpoznawczym linii Hypnotic stała się czarna pantera – symbol odwagi i ogromnej mocy, jak również klasy, elegancji oraz prestiżu, czyli tego, co można osiągnąć w aranżacji łazienki.

KUP teraz u SZTYGARA! Zapłać później w e-ratach 0%

Wanna, prysznic? A może 2w1?

Kabiny prysznicowe w klasycznej czerni

„Wyrafinowany Minimalizm” - sposób na modne wnętrze

Jak zaaranżować wyjątkową kawiarnię, restaurację lub bar?

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Przemysłowa wiosna w Expo Silesia – 3-5 marca 2015, Expo Silesia, Sosnowiec

FLEXICONE inteligentny konfigurator

Obudowa kominka – na co zwrócić uwagę?