Selena SA na rzecz zrównoważonego budownictwa

2011-11-03

Zrównoważone budownictwo w Polsce chce się rozwijać – to główny wniosek podsumowujący I edycję Międzynarodowej Konferencji „Future 4 Build”, zorganizowanej w dniach 17-18.10.2011 r. w Warszawie, przez SapphireVentures oraz Blue Business Media. Selena wspierając ideę energooszczędnego budownictwa w ramach Expo Arena – wystawy towarzyszącej konferencji zaprezentowała praktyczny aspekt zrównoważonego rozwoju. Współtworząc ekspozycję pod patronatem medialnym Wydawnictwa „Przewodnik Budowlany” firma zademonstrowała procesy montażowe przy użyciu piany TYTAN 65 i klejów poliuretanowych do ociepleń TYTAN EOS oraz zolokrzemowe produkty najnowszej generacji TYTAN EO.

Konferencja „Future 4 Build”, dedykowana tematyce rozwoju zrównoważonego budownictwa stała się platformą wymiany informacji, wiedzy i poglądów między profesjonalistami. Wydarzenie, w którym uczestniczyło 57 prelegentów – ekspertów, praktyków branży oraz 150 uczestników konferencji m.in. architektów, deweloperów, generalnych wykonawców, instalatorów, przedstawicieli instytucji rządowych, izb i stowarzyszeń branżowych – pozwoliło zastanowić się nad nowymi rozwiązaniami zwiększającymi efektywność zrównoważonego rozwoju.

Na dwudniowej konferencji „Future 4 Build” poruszono pełne spektrum tematów zrównoważonego rozwoju w budownictwie w aspektach: ekonomicznym, środowiskowym oraz pokoleniowym. W trakcie wydarzenia wskazano działania wpływające na podwyższenie stopy zwrotu z inwestycji w projekty energooszczędne. Dużą cześć rozmów zdominowała polityka europejska, dyrektywa unijna charakteryzująca efektywność energetyczną budynków, która znacząco oddziaływać będzie na inwestycje w „zielone budownictwo”. Eksperci w dziedzinie zrównoważonej urbanistyki wskazywali na szybki rozwój i zwiększenie dostępności architektury ekologicznej, która w niewielkim stopniu wpłynie na środowisko naturalne. Równie ważną kwestią okazała się potrzeba proekologicznej edukacji społeczeństwa. Na konferencji zaprezentowano również programy informacyjne i badawcze, promujące efektywne energetycznie budownictwo.

Selena wspiera ideę zrównoważonego budownictwa
Dwudniowa konferencja była również okazją do działań wystawienniczych. W Strefie Prezentacji Architektów, w ramach Expo Arena – wystawy towarzyszącej konferencji – biura architektoniczne zaprezentowały makiety budynków, zaprojektowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Na Expo Arena oferty produktów i technologii, wpisujących się w ideę energooszczędnego budownictwa prezentowali także producenci materiałów i chemii budowlanej. Selena konsekwentnie wspierając założenia zrównoważonego rozwoju, zaprezentowała praktyczny wymiar budownictwa energooszczędnego. Montażyści zademonstrowali sprawdzone technologie : systemy ociepleń z nowoczesnymi klejami poliuretanowymi do styropianu TYTAN EOS i zolokrzemowymi produktami najnowszej generacji marki TYTAN EO, systemy zamocowań TYTAN FIXING, piany TYTAN 65 do uszczelnień okien oraz rozwiązania dachów płaskich marki Matizol. Wszystkie te zaawansowane technologicznie produkty zapewniają znaczą oszczędność energetyczną, zmniejszając utratę ciepła w budynkach. Możliwość prezentacji produktów z bogatej oferty firmy Selena było jednym z wielu działań na rzecz propagowania i aktywnego wspierania koncepcji energooszczędnego rozwoju.


Informacje dodatkowe:
Grupa Selena to holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, prowadzący działalność na całym świecie i oparty na polskim kapitale. Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych – główne marki to TYTAN Professional oraz ARTELIT Professional. Grupa Selena jest – pod względem wielkości – czwartym na świecie producentem piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne.
W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 18 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, USA, Turcji oraz w Hiszpanii.
Dynamiczny rozwój oferty produktowej i ekspansja na rynkach zagranicznych to jedno z głównych założeń strategicznych Grupy Selena. Działania handlowe prowadzone są przez własne spółki Grupy na 4 kontynentach, co pozwala realizować zamówienia na rynkach ponad 50 państw. W 2010 roku eksport stanowił 67% przychodów Grupy ze sprzedaży ogółem.
Działalność Grupy Selena obejmuje wszystkie etapy tworzenia produktu: począwszy od zaawansowanych badań, przez produkcję, dystrybucję, marketing, aż po sprzedaż na całym świecie. Na każdym etapie kreowania produktów Selena gwarantuje innowacyjne rozwiązania, które zapewniają utrzymanie najwyższej jakości. Nowoczesność produktów – zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i właściwości użytkowych – zapewnia własna działalność badawczo-rozwojowa Seleny oraz laboratoria w Polsce, Hiszpanii, Chinach i Turcji.
Intensywny rozwój organiczny oraz działania akwizycyjne pozwalają Grupie Selena na konsekwentne zwiększanie udziału w rynkach światowych. Do najbardziej istotnych przejęć zrealizowanych w ostatnich latach należą akwizycje spółek: Polyfoam w Turcji, Kvadro w Rosji, Quilosa w Hiszpanii oraz Matizol w Polsce.
Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Otrzymała m.in. tytuły: Perły Polskiej Giełdy, Diamentu Forbesa oraz Perły Polskiej Gospodarki. Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów firmy, o czym mogą świadczyć liczne nagrody, jakimi spółka jest honorowana.
Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Więcej informacji o spółce na www.selenafm.com

Źródło: Agata Zięba/E.C.H.O. Communications

Aktualności

2015-06-09 11:05:00 | Komentarze: 1

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Zbliża się kolejna edycja jedynych w Polsce i cieszących się niesłabnącą popularnością Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Wydarzenie jak co roku połączone będzie z Międzynarodowymi Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Imprezy tematycznie ze sobą korespondują, dzięki czemu spektrum wystawców i odwiedzających będzie wyjątkowo szerokie. Na targi zapraszamy w dniach 6 i 7 października 2015r. do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Organizatorem tegorocznej edycji po raz pierwszy jest firma Targi w Krakowie – największy na południu kraju i czołowy w Polsce organizator targów i kongresów.

Przemysłowa wiosna w Expo Silesia – 3-5 marca 2015, Expo Silesia, Sosnowiec

FLEXICONE inteligentny konfigurator

Obudowa kominka – na co zwrócić uwagę?

Materiały do szybkiego wznoszenia ścian – bloczki silikatowe o dużych rozmiarach

Klasyka z błyskiem nowoczesności, czyli kolekcja ALASKA BLACK marki Nowodvorski Lighting

Konstrukcja stalowa białostockiej spalarni gotowa

Podłoga drewniana dla astmatyków i alergików

Duże korporacje stawiają na efektywne parki maszynowe

Szklane salony samochodowe – prestiż i elegancja światowych marek