Dodaj ofertę za darmo

Szklane salony samochodowe – prestiż i elegancja światowych marek

2014-11-27

Duża ilość przeszkleń w salonach samochodowych to przemyślany zabieg architektoniczny, który oprócz efektów wizualnych ma wpływ na decyzje klientów. Odpowiednio dobrane szkło umożliwia właściwą ekspozycję i oświetlenie pojazdów, podkreślając walory eksponowanych modeli.

Przeszklenie elewacji salonów samochodowych to doskonały sposób na prezentację najnowszych modeli aut. Szklane, wielkoformatowe witryny zapewniają świetną ekspozycję pojazdów i z daleka przyciągają uwagę potencjalnych klientów. Przestronne i jasne wnętrza salonów samochodowych zachęcają do wejścia, a komfortowe warunki we wnętrzach sprzyjają podejmowaniu decyzji zakupowych. „Przy projektowaniu fasad salonów samochodowych należy wziąć pod uwagę przede wszystkim odpowiednią ekspozycję pojazdów. Kluczowe znaczenie mają tu również takie walory jak bezpieczeństwo użytkowania, optymalna temperatura we wnętrzach czy estetyka fasady, pozwalająca wyróżnić obiekt na tle otaczającej go przestrzeni” – mówi Szymon Piróg, Doradca Techniczny Pilkington Polska. Na mapie Polski można znaleźć kilkanaście salonów samochodowych ze szkłem marki Pilkington. Są to m.in. salon Honda w Warszawie, salon DAF w Trzcianie k. Rzeszowa i salon Toyota Chodzeń w Piasecznie.
W salonie Hondy – bezpiecznie i ciepło
Pełnej wysokości przeszklenia elewacji od podłogi do sufitu to znak rozpoznawczy salonu Hondy przy ul. Arkuszowej w Warszawie. Takie przeszklenia z jednej strony gwarantują doskonałą prezentację pojazdów, z drugiej zaś stanowią wyzwanie z perspektywy zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiedniego komfortu cieplnego.
Aby spełnić te wymagania w wielkoformatowych przeszkleniach salonu japońskiej marki użyto szyb zespolonych Pilkington Insulight™ Protect ze szkłem laminowanym z powłoką niskoemisyjną Pilkington Optilam™ Therm S1 od wewnątrz i szkłem hartowanym Pilkington Optifloat™ Clear T od zewnątrz. „Szkło laminowane jest szkłem bezpiecznym. W wypadku uderzenia szkło pęka, ale dzięki folii PVB zalaminowanej między taflami szkła, odłamki nie rozsypują się, co minimalizuje ryzyko zranienia. Z kolei szkło hartowane użyte od zewnątrz zapewnia podwyższoną odporność na uderzenia i naprężenia termiczne” – wyjaśnia Szymon Piróg. Ze względu na wysokość przeszkleń od podłogi do sufitu w salonie Hondy użyto szkła laminowanego Pilkington Optilam™ Therm S1 o grubości 8,8 mm, które spełnia wymagania bezpieczeństwa w klasie 1(B)1 i wymagania ochrony w klasie P2A. Poza gwarancją bezpieczeństwa, szkło laminowane zapewniło również dobre właściwości tłumienia hałasu. Bezpieczne szkło pojawia się również we wnętrzu salonu Hondy w postaci ściany oddzielającej część ekspozycyjną od części administracyjnej.
Optymalny komfort cieplny wnętrz salonu Hondy zapewnia powłoka niskoemisyjna Pilkington Optitherm™ S1 naniesiona na szkło laminowane. Niewidoczna dla oka powłoka niskoemisyjna redukuje straty ciepła i zużycie energii dzięki mechanizmowi odbijania z powrotem do budynku energii długofalowej (generowanej przez systemy grzewcze, oświetlenie i użytkowników pomieszczeń) oraz przepuszczania energii krótkofalowej emitowanej przez słońce. Przeszklenia fasadowe salonu Hondy charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła Ug na poziomie 1,0 W/m2K, co zapewnia doskonałą izolację cieplną.
W salonie DAF – komfortowo i kolorowo
Salon samochodów ciężarowych DAF w Trzcianie k. Rzeszowa na pierwszy rzut oka zwraca uwagę kolorystyką szklanej elewacji. „Zgodnie z intencją inwestora bryła salonu miała być możliwie transparentna, utrzymana w niebieskiej firmowej kolorystyce DAF, stąd zastosowanie przeciwsłonecznego szkła barwionego w masie Pilkington Arctic Blue™ o chłodnym niebieskim odcieniu. Aby uzyskać efekt maksymalnej transparentności, zdecydowaliśmy o użyciu wyjątkowo dużych rozmiarów szklanych tafli: 175 x 400 cm” – wyjaśnia architekt Krzysztof Lidwin, autor projektu z krakowskiej pracowni Archigraph.
Zastosowanie szkła przeciwsłonecznego było podyktowane także położeniem budynku względem stron świata. „Część ekspozycyjna salonu znajduje się od strony południowej, jest więc szczególnie narażona na zbyt duże zyski cieplne” – tłumaczy Krzysztof Lidwin. Szyby zespolone Pilkington Insulight™ Sun z hartowanym szkłem przeciwsłonecznym Pilkington Arctic Blue™ T zapewniają ochronę przed przegrzewaniem się wnętrz, wykorzystując mechanizm absorpcji energii słonecznej (całkowita przepuszczalność energii słonecznej g wynosi 32%). Wysoki stopień absorpcji energii słonecznej sprawia, że szkło Pilkington Arctic Blue™ może być narażone na pękanie pod wpływem naprężeń termicznych. Aby wyeliminować to ryzyko przeciwsłoneczne szkło barwione w masie poddano procesowi hartowania. Hartowanie zwiększyło również wytrzymałość mechaniczną wielkoformatowych tafli szkła.
Duże wymiary szyb (175 x 400 cm) użytych do przeszkleń salonu DAF wiązały się także z koniecznością zastosowania od wewnątrz bezpiecznego szkła laminowanego. Na szkło laminowane naniesiona została powłoka niskoemisyjna Pilkington Optitherm™ S3, która zapobiega ucieczce ciepła z wnętrza budynku w chłodniejszych miesiącach.
W salonie Toyoty – atrakcyjnie i oryginalnie
Dla uzyskania atrakcyjnego efektu wizualnego, inwestorzy i projektanci salonów samochodowych często sięgają po elementy dekoracyjne. W salonie Toyota Chodzeń w Piasecznie, skorzystano ze szklanych paneli dekoracyjnych Pilkington Spandrel Glass Emaliowany. Południową i zachodnią fasadę zdobi szkło dekoracyjne pokryte emalią ceramiczną w kolorze białym RAL 9016. Białe panele nadają bryle salonu ciekawy efekt wizualny i unikatowy charakter.
Duże przeszklone witryny to nieodłączny element designu salonów samochodowych, gdzie liczy się przede wszystkim ekspozycja pojazdów. Dzięki postępom w technologii produkcji i przetwórstwa szkła, wielkoformatowe witryny nie służą dziś wyłącznie do prezentacji pojazdów, ale pełnią także wiele dodatkowych funkcji. Eleganckie i nowoczesne przeszklenia idealnie korespondują z prestiżem największych światowych marek, zaawansowaniem technologicznym pojazdów, ich estetyką i funkcjonalnością.

Źródło: Effective PR

Aktualności

2015-06-09 11:05:00 | Komentarze: 1

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Zbliża się kolejna edycja jedynych w Polsce i cieszących się niesłabnącą popularnością Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Wydarzenie jak co roku połączone będzie z Międzynarodowymi Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Imprezy tematycznie ze sobą korespondują, dzięki czemu spektrum wystawców i odwiedzających będzie wyjątkowo szerokie. Na targi zapraszamy w dniach 6 i 7 października 2015r. do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Organizatorem tegorocznej edycji po raz pierwszy jest firma Targi w Krakowie – największy na południu kraju i czołowy w Polsce organizator targów i kongresów.

Przemysłowa wiosna w Expo Silesia – 3-5 marca 2015, Expo Silesia, Sosnowiec

FLEXICONE inteligentny konfigurator

Obudowa kominka – na co zwrócić uwagę?

Materiały do szybkiego wznoszenia ścian – bloczki silikatowe o dużych rozmiarach

Klasyka z błyskiem nowoczesności, czyli kolekcja ALASKA BLACK marki Nowodvorski Lighting

Konstrukcja stalowa białostockiej spalarni gotowa

Podłoga drewniana dla astmatyków i alergików

Duże korporacje stawiają na efektywne parki maszynowe

Konstrukcja stalowa białostockiej spalarni gotowa