Więcej niż odświeżanie – wybierając okap kuchenny zwróć uwagę na jego funkcje

2014-10-14

Okapy kuchenne to już nie tylko urządzenia zapewniające świeże powietrze w kuchni. Zastosowanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań sprawiło, że stały się niezwykle praktycznym elementem wyposażenia pomieszczeń kuchennych. Timer, sensor zapachu, sensor touch – co tak naprawdę znaczą te pojęcia? Podpowiadamy, na które funkcje zwracać uwagę przy wyborze inteligentnych okapów kuchennych.

Sterowanie niejedno ma imię

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze okapów kuchennych, jest sterowanie. Najpopularniejszym rodzajem jest tzw. sterowanie soft touch w postaci przycisków, za pomocą których wybieramy dowolną funkcję lub ustawiamy stopień intensywności pracy okapu. Niektóre modele posiadają również przyciski podświetlane. Z kolei w bardziej zaawansowanych technologicznie modelach okapów spotkamy się z tzw. sterowaniem sensorowym, dotykowym (Sensor Touch), w postaci wyświetlacza LED, w przypadku których sterowanie okapem odbywa się poprzez delikatne przyłożenie palca do szklanej powierzchni. Jeżeli przy wyborze okapu jednym z ważniejszych kryteriów jest dla nas komfort użytkowania, zwróćmy uwagę na bardziej zaawansowane metody sterowania. Najnowocześniejszy sprzęt możemy obsługiwać za pomocą smartfonów, a to dzięki specjalnej aplikacji oferowanej przez producenta. Rozwiązanie to umożliwia m.in. dostęp do dodatkowych opcji, nieosiągalnych z poziomu tradycyjnego sterowania. Pamiętajmy także, że w przypadku okapów sufitowych bezwzględnym elementem wyposażenia musi być pilot sterujący – podkreśla Kamil Machura, ekspert marki Ciarko Design.

Najwyższy poziom komfortu
Dzięki nowoczesnej myśli technologicznej okapy coraz bardziej dostosowują się do wymagań użytkowników. Zamontowane w urządzeniach oświetlenie LED nie tylko podkreśla jego estetykę, ale także doświetla kluczowe miejsca w pomieszczeniu – płytę grzewczą lub wyspę kuchenną. Jednym z najbardziej innowacyjnych dodatków jest niewątpliwie sensor zapachu, czyli automatyczny czujnik sterujący zmianą biegów. Jego działanie opiera się na trzech zmiennych: wilgotności, temperaturze i czystości powietrza. W zależności od wartości tych parametrów, okap zmienia poszczególne biegi, dostosowując swoją pracę do warunków aktualnie panujących w pomieszczeniu – wyjaśnia ekspert marki Ciarko Design. Funkcją, na którą warto zwrócić uwagę jest także timer. Rozwiązanie to umożliwia ustalenie czasu pracy okapu, dzięki czemu nawet po opuszczeniu przez nas pomieszczenia, urządzenie będzie oczyszczać powietrze przez określony czas.

Wygodna technologia
Wybrane modele nowoczesnych okapów kuchennych posiadają opcję tzw. dynamicznej regulacji wysokości. Rozwiązanie to umożliwia dostosowanie wysokości okapu do wzrostu użytkownika czy opuszczenie urządzenia na czas gotowania w celu zwiększenia skuteczności pochłaniania zapachów. To bezpośrednio przekłada się na krótszy czas pracy okapu, a tym samym na mniejsze zużycie energii. Z jakimi jeszcze dodatkowymi funkcjami możemy spotkać się wybierając okap? Wysuwana na czas pracy przednia szyba, zasysanie od frontu i od spodu czy możliwość regulacji jasności oświetlenia. Bez względu na to, którą z funkcji uznamy za niezbędną, pamiętajmy, że nowoczesne okapy to już nie tylko urządzenia pochłaniające nieprzyjemne zapachy, ale przede wszystkim inteligentne rozwiązania wpływające na komfort pracy w kuchni.

Źródło: Ciarko Design

Aktualności

2015-06-09 11:05:00 | Komentarze: 1

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Zbliża się kolejna edycja jedynych w Polsce i cieszących się niesłabnącą popularnością Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Wydarzenie jak co roku połączone będzie z Międzynarodowymi Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Imprezy tematycznie ze sobą korespondują, dzięki czemu spektrum wystawców i odwiedzających będzie wyjątkowo szerokie. Na targi zapraszamy w dniach 6 i 7 października 2015r. do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Organizatorem tegorocznej edycji po raz pierwszy jest firma Targi w Krakowie – największy na południu kraju i czołowy w Polsce organizator targów i kongresów.

Przemysłowa wiosna w Expo Silesia – 3-5 marca 2015, Expo Silesia, Sosnowiec

FLEXICONE inteligentny konfigurator

Obudowa kominka – na co zwrócić uwagę?

Materiały do szybkiego wznoszenia ścian – bloczki silikatowe o dużych rozmiarach

Klasyka z błyskiem nowoczesności, czyli kolekcja ALASKA BLACK marki Nowodvorski Lighting

Konstrukcja stalowa białostockiej spalarni gotowa

Podłoga drewniana dla astmatyków i alergików

Duże korporacje stawiają na efektywne parki maszynowe

Szklane salony samochodowe – prestiż i elegancja światowych marek