Zadbaj o bezpieczeństwo sprzętu i danych

2014-10-10

[B]W naszych przenośnych komputerach przechowujemy nie tylko pliki o wartości sentymentalnej, takie jak prywatne zdjęcia czy filmy, ale również poufne dane, np. hasła do kont bankowych, skrzynek mailowych czy sklepów internetowych. Warto więc pomyśleć o profesjonalnym zabezpieczeniu sprzętu, zanim dopadną nas przykre konsekwencje jego utraty lub zniszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład sejf domowy. [/B]

W naszych przenośnych komputerach przechowujemy nie tylko pliki o wartości sentymentalnej, takie jak prywatne zdjęcia czy filmy, ale również poufne dane, np. hasła do kont bankowych, skrzynek mailowych czy sklepów internetowych. Warto więc pomyśleć o profesjonalnym zabezpieczeniu sprzętu, zanim dopadną nas przykre konsekwencje jego utraty lub zniszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład sejf domowy.

Utrata danych zapisanych na dysku może spowodować duży problem zarówno dla domowników, jak i dla tych, dla których laptop jest głównym narzędziem pracy. Solidną ochronę przed kradzieżą czy niepowołanym dostępem zapewniają nowoczesne sejfy na laptopa. – Współczesne sejfy nadają się zarówno do użytku domowego lub biurowego, jak i małych hoteli i pensjonatów, które nie zawsze oferują profesjonalną ochronę mienia – mówi Robert Wagner, ekspert firmy Yale. – Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów sejfów, które mogą uchronić nasz laptop od kradzieży. Możemy wybierać miedzy podstawowym sejfem z szyfrem i wyświetlaczem LCD, przez nowoczesne sejfy ognioodporne z elektronicznym zamkiem, aż do specjalistycznych produktów certyfikowanych – dodaje.

Rozwiązania dla zapominalskich

Producenci sejfów wyposażają kolejne modele w coraz to bardziej innowacyjne funkcjonalności, uniemożliwiające ingerencję osoby nieupoważnionej. Jedną z nich jest funkcja Time Lock, która blokuje drzwiczki do sejfu na kilka minut po trzykrotnym wprowadzeniu błędnego kodu. – Dodatkową ochronę zapewnia opcja sekretnego wpisywania kodu, dzięki której kombinacja cyfr nie wyświetla się na ekranie i nie może zostać podejrzana przez osobę trzecią, a także funkcja kodu Master, czyli nadrzędnego kodu dla właściciela sejfu – opisuje Robert Wagner z Yale. Warto wiedzieć, że na wypadek wystąpienia ewentualnej awarii cyfrowego zamka, producenci dołączają do zestawu klucze mechaniczne.

Sejf należy odpowiednio zamontować

Większość sejfów jest wyposażona w otwory montażowe oraz kotwy mocujące, dzięki czemu w prosty sposób mogą zostać zainstalowane w ścianie lub w podłodze. Producenci zalecają, aby montować sejf w niewidocznym miejscu, takim jak wnętrze dużej szafy czy komórka, aby utrudnić jego znalezienie potencjalnemu włamywaczowi. – Pamiętajmy, żeby nie chwalić się posiadaniem sejfu wśród sąsiadów oraz mniej zaufanych znajomych – radzi ekspert Yale. – Mimo, iż sejfy nie są zarezerwowane tylko dla osób zamożnych, wciąż panuje przekonanie, że właściciel sejfu jest posiadaczem drogocennych przedmiotów – dodaje.

Źródło: Yale

Ciekawostki

2020-11-20 14:32:31 | Komentarze: 0

Styropian solo czy w kompletnym systemie ociepleń?

Jeśli planujesz lub jesteś w trakcie najbardziej opłacalnej inwestycji, jaką jest ocieplenie domu, będziesz musiał podjąć decyzję czy wybrać cały system ociepleń od jednego producenta, czy dobierać poszczególne elementy systemu różnych marek. Wybór należy oczywiście do właściciela domu, niemniej eksperci zalecają stosowanie kompletnego systemu ociepleń, ponieważ tylko wtedy właściciel domu otrzymuje zarówno gwarancję właściwej pracy całego układu, jak i jego trwałości oraz skutecznego obniżenia kosztów ogrzania domu.

Zainwestuj mądrze i szybko, a zdążysz ocieplić dom jeszcze w tym roku!

Budujemy coraz większe domy z drewna. Najczęściej na wsi

Wąska działka – jak usytuować budynek?

Idzie jesień przez ogródek – jak uporządkować posesję przed zimnymi miesiącami

Trzy kroki do jesieni – czyli jak skutecznie posprzątać posesję po letnich miesiącach

Nowość! Świetliste włókna – kolekcja lamp Filament marki Nowodvorski Lighting

Stopień po stopniu – czyli z czego zbudować schody w ogrodzie

Instalacja bez wysiłku – inteligentny system łączenia rur TECElogo

Alpamayo na elewacje i do wnętrz