Zainwestuj mądrze i szybko, a zdążysz ocieplić dom jeszcze w tym roku!

2020-11-06

Czyste powietrze bez smogu i pełny portfel Jesień to ostatni moment na ocieplenie domu jeszcze w tym roku. Termomodernizacja to najlepszy i najprostszy sposób ograniczający smog oraz gwarantujący w okresie grzewczym oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych. Według ekspertów wyłącznie wysokie parametry jakościowe termoizolacji, w połączeniu z rzetelnym wykonawstwem, dają gwarancję systemu ocieplenia przynoszącego najwyższą oszczędność energii. Dlatego szukając korzystnego, nowoczesnego rozwiązania w termomodernizacji warto sięgnąć po grafitowy styropian TERMONIUM PLUS fasada, z lambdą nawet 0,031 W/(mK), który zapewnia najwyższe parametry cieplne.


Ocieplenie budynków to nie moda, ale już europejski standard, który wspiera również polskie państwo, np. oferując ulgę termomodernizacyjną. Nawet o 53 tysiące złotych możesz zmniejszyć koszty remontu domu wykorzystując ulgę w rozliczeniu swojego rocznego PIT-u.

- Izolacja cieplna domu to najbardziej opłacalna inwestycja, dzięki której aktywnie chronisz środowisko naturalne oraz swój budżet przed stale rosnącymi kosztami energii. Co ważne podkreślenia, zapewniasz także rodzinie zdrowy mikroklimat, dzięki optymalnej temperaturze, wilgotności i jakości powietrza we wnętrzu domu – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki - To szczególnie ważne w czasie pandemii koronawirusa, kiedy większość czasu z oczywistych względów spędzamy w domu, który staje się naszym bezpiecznym schronieniem.

Oszczędzaj pieniądze i ograniczaj smog!
Nieocieplone lub słabo ocieplone budynki są jednymi z największych trucicieli atmosfery. Zużywają zdecydowanie za dużo energii potrzebnej do ogrzewania, która powstaje najczęściej w wyniku spalania miernej jakości paliwa w niewydajnych kotłach. Kompleksowa termomodernizacja budynku pozwala na największą redukcję emisji niebezpiecznych substancji. Wielu inwestorów zastanawia się czy warto zainwestować w termomodernizację. Dlatego warto dokonać prostego rachunku. Średnie opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią aż 70% wszystkich kosztów eksploatacji budynku, a więc kilkumiesięczny sezon grzewczy może wiązać się z rachunkami liczonymi nawet w tysiącach złotych. Skąd tak wysokie koszty? Zimą ciepło ucieka na zewnątrz przez ściany, mimo intensywnego ogrzewania. Straty energii cieplnej budynków aż w około 1/3 to efekt przenikania ciepła przez nieocieplone ściany. Zatem jasne jest, że zastosowanie ocieplenia styropianem o odpowiednio dobranej grubości oraz lambdzie to jedna z najbardziej racjonalnych i opłacalnych inwestycji przynoszących oszczędności na ogrzewaniu. Jednocześnie jest to najlepszy sposób na ograniczenie smogu.

Postaw na najcieplejszy grafit, bo to się najbardziej opłaca
Dobrze ocieplony dom zużywa mało energii jednocześnie zapewniając jego mieszkańcom wysoki komfort cieplny. Dzięki temu latem jest przyjemnie chłodno bez klimatyzacji, a zimą ciepło i to bez ponoszenia wysokich kosztów za ogrzewanie. Wato mieć na uwadze, że tylko zastosowanie materiału o odpowiedniej grubości i parametrach przynosi realne korzyści. Termomodernizacja to jedna z najbardziej racjonalnych i opłacalnych inwestycji, która w oczywisty sposób, obok oszczędności pieniędzy, przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego poprzez ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

- Pamiętajmy, że termomodernizacja zawsze powinna być wykonana dobrej jakości izolatorem, bo tylko on zapewni skuteczne i trwałe ocieplenie. Najczęściej kupowanym grafitowym styropianem jest TERMONIUM PLUS fasada z prestiżowym certyfikatem GSH na polskim rynku. Nasze fabryki produkują styropiany według sprawdzanego przez Niemiecki Instytut GSH reżimu technologicznego, gdzie każdy etap produkcji jest monitorowany i weryfikowany. Poza tym nasze styropiany posiadają prestiżowe rekomendacje techniczne i jakości Instytutu Techniki Budowlanej - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki – Linia TERMONIUM to grafitowe płyty styropianowe o doskonałych właściwościach użytkowych i najkorzystniejszym współczynniku przewodzenia ciepła lambda (λ) - nawet 0,031 W/(mK). Dzięki niższemu współczynnikowi przewodzenia ciepła lambda pozwalają na uzyskanie optymalnej energooszczędności przy mniejszej grubości ocieplenia. Przykładowo wystarczy np. 20 cm styropianu TERMONIUM PLUS fasada, aby uzyskać taki sam efekt izolacyjny, jak przy zastosowaniu zwykłego styropianu o grubości niemal 30 cm.

Biorąc pod uwagę tendencje zmian w przepisach budowlanych, które zaostrzają wymagania dotyczące oszczędności energii i izolacyjności termicznej budynków w 2017 i 2021 roku - zastosowanie grafitowych płyt to najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Więcej informacji: www.termoorganika.pl

Ciekawostki

2020-11-20 14:32:31 | Komentarze: 0

Styropian solo czy w kompletnym systemie ociepleń?

Jeśli planujesz lub jesteś w trakcie najbardziej opłacalnej inwestycji, jaką jest ocieplenie domu, będziesz musiał podjąć decyzję czy wybrać cały system ociepleń od jednego producenta, czy dobierać poszczególne elementy systemu różnych marek. Wybór należy oczywiście do właściciela domu, niemniej eksperci zalecają stosowanie kompletnego systemu ociepleń, ponieważ tylko wtedy właściciel domu otrzymuje zarówno gwarancję właściwej pracy całego układu, jak i jego trwałości oraz skutecznego obniżenia kosztów ogrzania domu.

Budujemy coraz większe domy z drewna. Najczęściej na wsi

Wąska działka – jak usytuować budynek?

Idzie jesień przez ogródek – jak uporządkować posesję przed zimnymi miesiącami

Trzy kroki do jesieni – czyli jak skutecznie posprzątać posesję po letnich miesiącach

Zadbaj o bezpieczeństwo sprzętu i danych

Nowość! Świetliste włókna – kolekcja lamp Filament marki Nowodvorski Lighting

Stopień po stopniu – czyli z czego zbudować schody w ogrodzie

Instalacja bez wysiłku – inteligentny system łączenia rur TECElogo

Alpamayo na elewacje i do wnętrz