Zdążymy przed zimą

2006-09-10

Jesienne chłody coraz śmielej wkradają się do naszych mieszkań. Nawet jeśli zatrzaśniemy im przed nosem szczelne okno, w odwodzie mają zimę, która wykorzysta każdą szczelinę i przeniknie przez każdą ścianę. Na dodatek od kilku sezonów zima zadomawia się u nas na długie miesiące... Warto więc pomyśleć już teraz jak skutecznie ocieplić mieszkanie i przy okazji zmniejszyć wysokie rachunki za energię?


Zdążymy przed zimą
Czy da się w ogóle uniknąć wysokich rachunków za prąd, gaz, czy materiały opałowe? Jeśli chcemy zabezpieczyć nasze domy przed zimnem musimy przecież liczyć się z kosztami energii, które wciąż rosną.
I choć marzenia o cieple zaspokoimy częściowo budując stylowy kominek, kupując piecyk, grzejnik czy nawet wymieniając okna, to i tak nie pozbędziemy się wysokich rachunków za energię. Bardziej skutecznym sposobem (zdążymy jeszcze przed zimą!!!) na zatrzymanie w domu ciepła jest zewnętrzne ocieplanie ścian. Co więcej jest to inwestycja, która paradoksalnie przynosi korzyści również latem.

Dla domu, dla człowieka
- Ocieplenie elewacji ma duży wpływ na komfort naszych mieszkań. Niemały wpływ ma również na nasze samopoczucie i zdrowie - mówi Maciej Iwaniec, Product Manager z firmy Baumit, producenta materiałów budowlanych. Warto pomyśleć o dociepleniu domów zanim nie tylko nasz dom, ale i nasz organizm odczuje negatywne skutki mieszkania w chłodnym, zawilgoconym pomieszczeniu, dogrzewanym zimą piecykami lub odkręconymi do granic możliwości kaloryferami.

Zaufać fachowcom
Na rynku budowlanym pojawia się wiele rozwiązań przeznaczonych dla izolacji ścian. Aby mieć pewność, że nasz dom zostanie ocieplony zgodnie z nowoczesnymi technologiami, musimy zaufać fachowcom. Przepisy i normy budowlane zmieniały się przez lata. Kiedyś standardem były grubości ocieplenia 5-6 cm. Obecnie firmy produkujące systemy ociepleniowe metodą BSO (Bezspoinowy System Ociepleń) zwiększają grubość do 20cm. O czym warto pamiętać planując izolację naszego domu? - Najbardziej komfortowa dla człowieka wilgotność powietrza wynosi 40-60% a temperatura 19-22 oC. Jeszcze większe znaczenie dla dobrego samopoczucia ma jednak temperatura powierzchni ścian i sufitów. Im wyższa jest temperatura powierzchni ścian, tym bardziej przyjemny wydaje się nam klimat w pomieszczeniach - radzi Maciej Iwaniec. Na pewno nie warto eksperymentować czy oszczędzać na docieplaniu budynków. Nie wskazane jest także łączenie poszczególnych elementów izolacji pochodzących od różnych producentów.

Wdech i wydech
Nie zapominajmy o często ignorowanej kwestii "oddychania ścian". Istnieją nowe technologie w zakresie stosowania materiałów izolacyjnych które pomagają zapobiegać zatrzymywaniu się wody w ścianie. Stosowana z powodzeniem w przypadku "świeżych murów" tzw. oddychająca izolacja nadaje się także do zamocowania na starych, ścianach kamienic lub murach domów nowopowstałych, z których nie odparowała jeszcze wilgoć technologiczna. Jeśli więc jesteśmy na etapie wykańczania ścian domu lub finalizowania wielkiego remontu, spokojnie zdążymy ocieplić ściany jeszcze przed zimą!

info.
Przemek HORTECKI
Agencja iN PLUS
Public Relations

Źródło: opr. P.R.

Aktualności

2015-06-09 11:05:00 | Komentarze: 1

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Zbliża się kolejna edycja jedynych w Polsce i cieszących się niesłabnącą popularnością Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Wydarzenie jak co roku połączone będzie z Międzynarodowymi Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Imprezy tematycznie ze sobą korespondują, dzięki czemu spektrum wystawców i odwiedzających będzie wyjątkowo szerokie. Na targi zapraszamy w dniach 6 i 7 października 2015r. do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Organizatorem tegorocznej edycji po raz pierwszy jest firma Targi w Krakowie – największy na południu kraju i czołowy w Polsce organizator targów i kongresów.

Przemysłowa wiosna w Expo Silesia – 3-5 marca 2015, Expo Silesia, Sosnowiec

FLEXICONE inteligentny konfigurator

Obudowa kominka – na co zwrócić uwagę?

Materiały do szybkiego wznoszenia ścian – bloczki silikatowe o dużych rozmiarach

Klasyka z błyskiem nowoczesności, czyli kolekcja ALASKA BLACK marki Nowodvorski Lighting

Konstrukcja stalowa białostockiej spalarni gotowa

Podłoga drewniana dla astmatyków i alergików

Duże korporacje stawiają na efektywne parki maszynowe

Szklane salony samochodowe – prestiż i elegancja światowych marek