Dodaj ofertę za darmo

Wyniki wyszukiwania dla frazy: prawo budowlane

Liczba znalezionych wiadomości: 91

 • 2014-09-08 | Komentarze: 0

  Od projektu aż po dom – poradnik budowlany GRUPY PREFABET

  Budowa własnego domu zazwyczaj kojarzy się z niezależnością i wygodą życia. Niemniej stres i długotrwałe prace związane z tym przedsięwzięciem często odstraszają wielu śmiałków. Jak się okazuje, zupełnie niesłusznie. Licznych trosk, związanych z budową domu można uniknąć dzięki wsparciu solidnych marek, które od lat dbają o najwyższą jakość materiałów, również tych przeznaczonych do stawiania konstrukcji ściennych. A ściany to w końcu podstawa każdego projektu – zaznacza Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny GRUPY PREFABET.

 • 2013-03-21 | Komentarze: 0

  WYMOGI UDZIAŁU OZE W BILANSIE ENERGII ZUŻYTEJ W NOWYM LUB MODERNIZOWANYM BUDYNKU

  Środowiska reprezentujące branżę instalacyjno-grzewczą, oraz Odnawialne Źródła Energii są zaniepokojone przedłużaniem się prac nad regulacjami mającymi na celu rozwój szerokiego zastosowania odnawialnych źródeł energii oraz rozproszonych źródeł energii w Polsce. Dotyczy to zarówno ustawy o OZE, jak też zmian w ustawie Prawo Energetyczne czy też zmian w Prawie Budowlanym. Na pozytywny efekt wdrażanych obecnie przepisów będzie trzeba poczekać kilka lat, dlatego ważne jest jakie regulacje mają być wprowadzone obecnie. Z niepokojem obserwujemy opóźnienia i pewien bezwład związany z pracami nad Ustawą o OZE, na którą czeka cała branża.

 • 2013-01-16 | Komentarze: 0

  Zbuduj dom tak, aby otrzymać dofinansowanie z NFOŚiGW

  Planowane dopłaty do budownictwa energooszczędnego to kolejny argument zachęcający do konstruowania ekodomów. Dofinansowanie będzie jednak wypłacane dopiero po zakończeniu inwestycji, na podstawie badań potwierdzających osiągnięcie energooszczędnych parametrów. Aby uniknąć niepowodzenia w tej kwestii, warto kupić materiały u producenta, który od lat znany jest z promowania idei ekologicznych.

 • 2012-10-23 | Komentarze: 0

  Trwałość zapisana w słojach

  Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Wiąże się z załatwieniem wielu spraw formalnych - od zakupu działki budowlanej, uzyskania wszystkich pozwoleń, przez wybór projektu, do zestawienia kosztów ekipy budowlanej czy materiałów. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na korzyści wynikające z posiadania materiałów wysokiej jakości. W przypadku domów budowanych technologią modułową, drewno, które jest podstawowym elementem konstrukcji, odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego musi spełniać najwyższe wymogi jakości.

 • 2012-03-28 | Komentarze: 0

  Domy pełne energii, czyli jak obliczyć świadectwo charakterystyki energetycznej.

  Wraz z początkiem 2009 roku w życie weszła ustawa, nakazująca sporządzanie świadectw charakterystyki energetycznej dla budynków oraz lokali – zarówno tych nowopowstałych, jak i przeznaczonych do sprzedaży lub pod wynajem. Uzyskanie takiego certyfikatu wiąże się jednak z koniecznością przeprowadzenia stosownych obliczeń, związanych z zużyciem energii pierwotnej. Jak uporać się z tym niełatwym zadaniem oraz czym tak właściwie są świadectwa charakterystyki energetycznej? - wyjaśnia Paweł Rządkowski, właściciel studia architektonicznego RP.81.

 • 2012-03-23 | Komentarze: 0

  Aluminiowe przegrody przeciwpożarowe gwarancją bezpieczeństwa

  Rozwój technologii nie rozwiązał wszystkich problemów, z jakimi od stuleci borykają się konstruktorzy budynków. Nawet w najnowocześniejszym obiekcie z metalu i szkła możliwy jest pożar. Przeciwdziałanie temu zagrożeniu zaczyna się już na etapie projektowania elementów konstrukcyjnych. Szkło i aluminium wykorzystywane są, by ratować przed ogniem ludzkie życie i mienie.

 • 2012-03-20 | Komentarze: 0

  Nowe prawo budowlane coraz bliżej.

  Do końca marca 2012 r. mają powstać założenia do projektu kodeksu budowlanego, który ma uprościć i skrócić procedury inwestycyjne, poinformował wiceminister transportu Janusz Żbik.

 • 2011-08-29 | Komentarze: 2

  Bloczki do podziału

  Decydując się na wybór konkretnej technologii budowlanej, w przypadku ścian wewnętrznych warto zwrócić uwagę na możliwości obróbki danego materiału. Jarosław Kwaśniak mówi:

 • 2011-07-19 | Komentarze: 0

  Jak zbudować altanę?

  Mianem altany możemy określać zarówno lekkie zadaszone budowle nie posiadające ścian jak i również niewielkie domki. Przepisy dotyczące budowy altan na działkach określają głównie dopuszczalne maksymalne rozmiary altany oraz wymaganą odległość budowanych altan od ogrodzenia działki.

 • 2011-05-31 | Komentarze: 0

  Uprawnienia elektryczne tracą ważność

  Do roku 2010 uprawnienia elektryczne były przyznawane bezterminowo. Ale w maju ubiegłego roku zmieniły się przepisy i wszystkie uprawnienia, kiedyś nadane bezterminowo, utraciły ważność. Od tego czasu wszystkie świadectwa kwalifikacyjne kategorii D oraz E są ważne przez 5 lat od momentu ich uzyskania. Czyli co 5 lat trzeba okresowo potwierdzać swoją wiedzę, przystępując do egzaminu państwowego, aby zachować swoje uprawnienia.

Strona 1 z 10
 1  2  3  4  5  6  ...  10   następna »